Дієта номер 9 для діабетиків: як треба правильно харчуватися при цукровому діабеті

Цукровий діабет першого типу – захворювання, одним з основних симптомів якого є підвищення рівня цукру в крові. Зараз існує кілька науково обґрунтованих дієт, які фахівець може порекомендувати пацієнту з таким діагнозом. Основна серед них – дієта № 9 для діабетиків, створена видатним радянським дієтологом Мануилом Ісааковичем Певзнером.

Незважаючи на те, що вона була розроблена відносно давно, рекомендації не втратили своєї актуальності. Зазначений раціон покликаний не в збиток збалансованості харчування спочатку стабілізувати, а потім і знизити цукор і холестерин.

Єдиним протипоказанням до призначення цієї дієти може бути важкий стан пацієнта.

Максимально ефективною буде дієта, призначена одночасно з початком інших лікувальних процедур. У цьому випадку досить швидко можна визначити ту норму вуглеводів, яка, будучи вживаної щодня, не принесе шкоди здоров’ю пацієнта.

Рекомендації дієти – це тільки основа. У кожному конкретному випадку лікар розробляє свій раціон, спираючись на свідчення рівня цукру в крові та сечі пацієнта, а також його смакові пристрасті і наявність алергії на певні продукти.

Дивіться також  Дієта при виразковому коліті кишечника: як можна вилікувати це захворювання дієтою