Дієта номер 8 при діабеті: страви для діабетиків, поради по правильному харчуванню

Одним з неприємних наслідків діагнозу «цукровий діабет другого типу є істотна зміна маси тіла на користь збільшення. У цьому випадку пацієнт після консультації з фахівцем харчується згідно з рекомендаціями дієти столу номер 8 по Певзнеру, щоб схуднути без шкоди для здоров’я.

Мануїл Ісаакович Певзнер – піонер дієтології в СРСР, він перший почав ставитися до неї, як до серйозної науки. Більшість його рекомендацій актуальне і понині.

Однак слід знати, що таке харчування можливо тільки при відсутності захворювань шлунково-кишкового тракту і кровоносної системи – в цьому випадку дієта піддається невеликий коригування.

Основна мета такого харчування у відповідності з дієтою номер 8 при діабеті – стабілізація метаболізму. Насамперед, мова йде про ліпідному обміні, з-за порушень в якому жири відкладаються в організмі у кількості істотно більшому необхідного. Коли ця проблема буде подолана, піде не тільки зайву вагу – також зникне гіпертонія, знизиться рівень холестерину, зменшиться цукор в крові. Очевидно, що це змінить на краще загальний стан організму.

Дивіться також  Дієта для зниження холестерину: що їсти для зниження рівня холестерину, корисні фрукти і овочі