Дієта однієї тарілки: правило тарілки здорового харчування для схуднення

«Дієта однієї тарілки» в першу чергу хороша тим, що дозволяє урізноманітнити раціон, не обмежуючись яким-небудь одним або декількома продуктами.

Дієта проста, доступна абсолютно всім, не потрібно звірятися з якимись списками продуктів, вираховувати бали, калорії і так далі.

Вона заснована на рекомендованої фахівцями-медиками пропорції білків, жирів і вуглеводів у добовому раціоні і виходить з того, що деякі не можуть схуднути не тому, що постійно вживають в їжу солодке, жирне і гостре, а з-за надмірних порцій.

Тарілка подумки ділиться на 4 частини. Чверть відводиться під м’ясо, птицю, рибу або морепродукти (білок), друга – під гарнір (жири й складні вуглеводи), а інша половина – під овочі або фрукти (легкозасвоювані вуглеводи, вітаміни, мікро – і макроелементи, клітковина). Дотримуючись цього принципу, періодично можна дозволити собі і не самі дієтичні продукти.

Щоб почати харчування за принципом «тарілки», потрібно тільки одне – стандартна плоска тарілка для других страв діаметром 20-25 см. Скільки їжі (без гірки) поміститься на ній, стільки і можна з’їсти за один раз.

Дивіться також  Дієта Доліної 7 днів: опис кефірної дієти Лариси Доліної на 1 тиждень