Добова норма білка для звичайної людини і спортсмена

Білок – матеріал, з якого будуються клітини нашого організму. Притому приблизно третину всього білка знаходиться в м’язової тканини, інша ж частина розподілена по всьому нашому організму.

Сам по собі білок складається з амінокислот, які дуже важливі для життєдіяльності людини. Деякі амінокислоти виробляються в нашому організмі, однак більша частина надходить до нас ззовні, разом з споживаної їжею. Саме тому для правильної роботи організму йому потрібно встановлену кількість білків. Однак для кожної людини норма білка строго індивідуальна.

Норми споживання

Давайте розглянемо яка норма білка на день для людини. Примірної нормою прийнято вважати близько 90 грам білка в добу. Однак ця цифра взята в середньому значенні. Насправді ж, щоб розрахувати індивідуальну норму білка, враховується безліч факторів, таких як вік, стать і фізична активність людини.

Для жіночої половини людства добова норма білка коливається від 60 до 90 грам. Однак у період вагітності ця цифра може збільшуватися до півтора рази. Пов’язано це з тим, що білок витрачається не тільки на життєві процеси матері, але і на правильне формування малюка. Тому цілком природно, що в цей період норма білка у жінок збільшується.

Для чоловіків, які не займаються активним спортом, норма білка на добу може становити від 70 до 120 грам. Для спортсмена з високою фізичною активністю, норма може бути збільшена до 150 грам на день.

Для дітей шкільного і дошкільного віку норма білка буде залежати від їх ваги, а саме від 2 до 3 грам на 1 кілограм ваги. Такі цифри пов’язані з тим, що в цей період організм швидко зростає і білок йому життєво необхідний, як будівельний матеріал для нових клітин.

Дивіться також  Висівки для схуднення: як вживати, які краще для скидання зайвої ваги

Мінімально ж людина повинна вживати не менше 40 грам білка в добу. Однак, цей показник також може мати відхилення в силу яких-небудь фізичних особливостей.

Білок в організм людини має надходити з їжі різного походження. Білок з рослинної їжі – 60%, а з їжі тваринного походження – 40%. То є ідеальним поєднанням буде вважатися, якщо на вашій тарілці 60% будуть займати овочі, а решту 40 – м’ясо.