Ефект плато при схудненні, скільки він триває

Багато людей, особливо жінки, бажаючи підкоригувати свою фігуру, сідають на дієти. Але іноді трапляється, що схуднення зупиняється. Не допомагає ні колишній дієтичний раціон, ні фізичні вправи. При цьому вага теж не набирається. Така ситуація називається ефект плато.

Причиною виникнення цього ефекту є сповільненість метаболізму в організмі, який залежить від ваги і об’єму м’язової маси людини.

Ніж м’язова маса менше, а вага легше, тим повільніше метаболізм, а організму набагато менше потрібно енергії для життєдіяльності.

Не варто відразу ж розчаровуватися і думати, що дієта не підходить. Плато може виникнути при будь-якій дієті. Адже суть ефекту в тому, що людина худне до тих пір, поки метаболізм і енергія, одержувана від їжі, не порівнюються.

Багато люди, зіткнувшись з такою ситуацією, дивуються – як це можливо? Адже і дієта дотримується, і фізична активність підтримується, а вага все на одному місці.

При схудненні реальний результат помітний через пару тижнів. В цей час з організму за рахунок меншого споживання солі і цукру втрачається рідина і нещодавно присутні жири, які не встигли закріпитися.

Поступово організм звикає до нового способу життя – харчування і фізичних навантажень. Зниження ваги сповільнюється і як би зупиняється. З одного боку, досягнувши дієтичного плато, людина вирішує, продовжувати худнути або ж зупинитися на цьому результаті. Щоб не набрати назад кілограми, раціон дієти і тренування не слід закидати.

У тому випадку, коли хочеться ще більше позбавитися від зайвої ваги, то треба якось підбадьорити організм, так як подолати плато інакше не можна.

Визначеного способу немає. Адже кожен організм індивідуальний – що підходить одному, може виявитися невідповідним для іншого. Тут вже доведеться експериментувати самостійно, уважно прислухаючись до свого організму.

Дивіться також  Секрет схуднення Палажки: скільки співачка важить після дієти

Що можна зробити для подолання ефекту плато?

Влаштувати зажорный день

Трохи відхилитися від дієтичного раціону і збільшити його десь на 500 калорій. Це дасть організму сигнал, що не слід накопичувати жир. Звичайно, не варто відразу їсти шкідливу і важку для шлунка їжу, за це спасибі не скаже.

Влаштувати розвантажувальний день

Також можна піти іншим шляхом – зменшити денну калорійність, щоб вона була десь 800, але не більше. На другий день вже харчуватися звично для організму. Варто зауважити, що до разгрузкам треба постався з обережністю, якщо є проблеми з шлунково-кишковим трактом.

Як завантажувальні, так і розвантажувальні дні треба робити не більше одного разу на тиждень. Зловживати не варто, як не як це вже стрес для організму.

Змінити тренування

Можна також спробувати змінити фізичні тренування. Або почати якийсь новий вид або ж просто додати кілька вправ, які зроблять велике навантаження на організм і зажадає збільшити витрату енергії.

Активні заняття на свіжому повітрі

Але тренування в спортивному залі або в домашніх умовах можна урізноманітнити заняттями на свіжому повітрі. Наприклад, плавання, біг, катання на ковзанах або лижах, катання на велосипеді. Незважаючи на пору року, довгі піші прогулянки теж здатні струсити організм.

Харчування після тренування

Також можна спробувати змінити харчування після тренування або склад продуктів, або час вживання їжі. Щоб визначитися, що краще підійде, треба спробувати і те, і інше, тільки не все відразу.

Харчові «гойдалки»

Коли виробилася певна норма щоденних калорій, то для струсу організму можна спробувати змінювати калорійність протягом декількох днів, то збільшуючи, наприклад, на 200 калорій в день, то зменшуючи на інший.

Дивіться також  Як зменшити шлунок і схуднути, яка дієта допоможе у цьому

Змінити прийоми їжі

Для струсу організму також можна спробувати змінити час прийому їжі або ж розтягнути свій щоденний раціон на велику частоту вживання.

Змінити набір продуктів

Коли організм звикає до вживаним продуктів і досягає плато, то можна спробувати вводити в дієтичне меню інші продукти.

Відвідування сауни або лазні

Це вже крайній варіант подолання ефекту плато. Коли не допомагають ні зміни в прийомі їжі, ні посилені тренування. Хоча відвідування сауни або лазні не допоможе позбавитися від зайвого жиру, але збільшить потребу організму в кисні і речовинах, які живлять організм. Метаболізм прискорюється, витрата калорій підвищується.

Часто виникає питання – скільки триває дієтичне плато? Цей ефект може тривати від двох тижнів до п’яти. Тут найголовніше, коли чоловік вирішив скинути вагу, не зірватися і не закинути дієти і тренування.

Варто зауважити, що під час плато не варто нервувати. А злість, що виникає в результаті, призводить до того, що дуже хочеться їсти. Якщо себе не стримувати, то втрачені кілограми повернуться за дуже короткий час.

Також не варто переходити на жорстку дієту, так як плато може повторитися, а знижувати добову калорійність постійно навряд чи вийде.

Відео по темі статті