Ефект плато при схудненні, скільки він триває

Багато людей, особливо жінки, бажаючи підкоригувати свою фігуру, сідають на дієти. Але іноді трапляється, що схуднення зупиняється. Не допомагає ні колишній дієтичний раціон, ні фізичні вправи. При цьому вага теж не набирається. Така ситуація називається ефект плато.

Причиною виникнення цього ефекту є сповільненість метаболізму в організмі, який залежить від ваги і об’єму м’язової маси людини.

Ніж м’язова маса менше, а вага легше, тим повільніше метаболізм, а організму набагато менше потрібно енергії для життєдіяльності.

Не варто відразу ж розчаровуватися і думати, що дієта не підходить. Плато може виникнути при будь-якій дієті. Адже суть ефекту в тому, що людина худне до тих пір, поки метаболізм і енергія, одержувана від їжі, не порівнюються.

Багато люди, зіткнувшись з такою ситуацією, дивуються – як це можливо? Адже і дієта дотримується, і фізична активність підтримується, а вага все на одному місці.

При схудненні реальний результат помітний через пару тижнів. В цей час з організму за рахунок меншого споживання солі і цукру втрачається рідина і нещодавно присутні жири, які не встигли закріпитися.

Поступово організм звикає до нового способу життя – харчування і фізичних навантажень. Зниження ваги сповільнюється і як би зупиняється. З одного боку, досягнувши дієтичного плато, людина вирішує, продовжувати худнути або ж зупинитися на цьому результаті. Щоб не набрати назад кілограми, раціон дієти і тренування не слід закидати.

У тому випадку, коли хочеться ще більше позбавитися від зайвої ваги, то треба якось підбадьорити організм, так як подолати плато інакше не можна.

Визначеного способу немає. Адже кожен організм індивідуальний – що підходить одному, може виявитися невідповідним для іншого. Тут вже доведеться експериментувати самостійно, уважно прислухаючись до свого організму.

Дивіться також  Рейтинг засобів для схуднення: лікарські, косметичні, народні

Що можна зробити для подолання ефекту плато?