Фейскультура Тетяни Чекаловой: відео вправи для шиї та обличчя

Ми багато писали про фейсбілдінг і гуру цього напряму – Керол Маджіо, Анастасії Бурдюг, Галині Дубініної, Маргариті Левченко та інших. Але «Фейскультура» Тетяни Чекаловой стоїть осібно від комплексів всіх перерахованих вище тренерів. Мета її методики, на відміну від всіх інших методик фейсбілдінга, – не «закосити» під молоду, скинувши з допомогою спеціальних вправ десять-п’ятнадцять років, а підкреслити красу нинішнього віку. Тетяна запевняє: обличчя сорокарічної жінки може виглядати привабливіше, ніж у молодості. Звучить цікаво, чи не правда? Тоді читайте нашу статтю – у ній ми розповімо про гімнастики Тетяни Чекаловой все, що знаємо самі!

Методика омолодження особи від Тетяни Чекаловой: що за звір і з чим його їдять

Тетяна Чекалова – бізнес-тренер, спеціаліст з стрессменеджмету і творець системи по роботі з тілом та обличчям – «Фейскультура». Лицьовими практиками Тетяна займається з 2005 року, семінари, тренінги та групові заняття веде з 2007.

Своїм створенням «Фейскультура» зобов’язана кількох важливих подій у житті Тетяни. У 2005 році вона почала шукати методики збереження краси особи після схуднення і вже тоді почала практикувати фейсбілдінг. У 2006 році у неї стався ішемічний інсульт, а в 2009 році — параліч особи. Щоб впоратися з проблемою, Тетяна стала ще активніше займатися гімнастикою для обличчя, поступово вдосконалюючи свою «Фейскультуру». Тетяна повністю відновилася після хвороби, що ще раз доводить ефективність створеної нею методики.

Фейскультура Чекаловой: принципи унікальної методики

Тетяна сформулювала десяток принципів, яких слід дотримуватися при виконанні створених нею вправ. Перш, ніж приступати до тренувань, радимо прочитати, зрозуміти і пробачити – це дійсно важливо:

 • «Не роби, як я». Дивно, але саме ця теза Тетяна визначає в якості базового. Означає він одне – якщо вам категорично не подобається якесь вправу, не виконуйте його.
 • «Тут і зараз». Вправи займуть всього п’ятнадцять хвилин, і протягом всього цього часу потрібно бути максимально сконцентрованою. Не відволікайтеся ні на що – виберіть тихе місце, по можливості виключіть сторонні шуми і зосередьтеся на тому, що відчуваєте.
 • «Збереження молодості». Вправи Тетяни Чекаловой – це не чарівна паличка, яка відправить вас в минуле і зробить такий, як 10-15 років тому. Вони не повернуть вам колишню зовнішність – вони допоможуть зберегти молодість і красу. Тому при виконанні думайте не про те, якою ви були, а про те, який станете.
 • «Правильне положення тіла». Виконувати гімнастику потрібно в строго певній позі: сісти рівно, плечі і голова – строго над сідницями, ступні на підлозі паралельно один одному. Не можна нахилятися вперед або прогинати спину, а також закидати ногу на ногу.
 • «Визначення мети». Ви повинні заздалегідь вирішити для себе, якого ефекту хочете добитися. Якщо ваша мета — підтяжка обличчя, то вправи потрібно повторювати 5-10 разів у повільному темпі. Щоб збільшити обсяги мімічних м’язів, які потрібно виконувати рухи швидко, від 10 до 30 разів. А якщо вам потрібно і те, і інше, робіть два підходи у різному темпі.
 • «Обов’язкове розслаблення». Навантажені м’язи необхідно обов’язково розслабляти і розтягувати.
 • «Одне тренування в день». Цього цілком достатньо для появи стійкого позитивного ефекту. Якщо будете займатися частіше – цілком можете переборщити і зробити риси обличчя більш грубими. А ще краще – тренуватися через день: так ваші м’язи зможуть відпочити і відновитися.
 • «Правильне дихання». Дихальні рухи повинні здійснюватися нижніми ребрами, вправи виконуються на видиху, а “відпочивають” м’язи під час вдиху. Тетяна називає таке дихання «сонячним».
 • «Вибір вправ». Ви можете суворо виконувати весь комплекс під керівництвом Тетяни, але методика дозволяє тренуватися і вибірково. Всі вправи у відео «Фейскультура Тетяни Чекаловой» діляться на дві групи: обов’язкові та додаткові. З другої групи можна вибирати тільки ті, які потрібні вам для досягнення результату, виконувати тільки їх.
 • «Фейскультура – не революція». Не варто чекати чудес і миттєвого результату. Вправи Чекаловой засновані на фізіологічних процесах, а тому діють досить дбайливо.
Дивіться також  Як підтягнути попу в домашніх умовах - поради та вправи

Корисні рекомендації

Скоро ми приступимо до безпосереднього знайомства з вправами, а поки – ще кілька порад для правильного виконання гімнастики:

 • Регулярно фотографуйте себе, щоб контролювати зміни, що відбуваються з вашою особою. Фотографії повинні бути в однаковому одязі і при схожому освітленні. Все потрібно робити чотири знімки: в профіль, анфас, з посмішкою і без неї.
 • Не біжіть попереду паровоза і не намагайтеся осягнути неосяжне. Техніку «сонячного дихання» підключайте приблизно через тиждень, коли запам’ятайте порядок і схему виконання вправ. Так вам буде простіше одночасно контролювати роботу мімічних м’язів і дихальних.
 • Жодних ін’єкцій! Фейскультура і ботокс абсолютно несумісні. Поки введені препарати будуть активні, ви не зможете правильно керувати лицьовими м’язами. Крім того, з-за регулярних занять ботокс може нерівномірно діяти на тренированную м’яз, що теж не дуже корисно. Так що доведеться вибирати щось одне – або уколи, або гімнастику.

Всі рекомендації враховані? Готові починати? Тоді поїхали!

Гімнастика без комплексів Тетяни Чекаловой: відеоуроки

Перше відео, яким ми хочемо поділитися – це «курс молодого обличчя»:

Не менш ефективною буде «гімнастика без комплексів», яка по праву вважається візитною карткою Тетяни:

Ну і наостанок познайомимо вас з відновної гімнастикою для особи, яку Тетяна особисто випробувала на собі, коли шукала вирішення проблем зі здоров’ям:

Фейскультура Тетяни Чекаловой: відео з вправами для шиї

Окремо варто поговорити про вправи для шиї від Тетяни Чекаловой. Це дійсно ефективний комплекс, який спрямовані не тільки на боротьбу з віковими змінами, але і зміцнення м’язів шиї, а також стабілізацію хребта.

Отже, Тетяна Чекалова – вправи для шиї: