Глікемічний індекс продуктів: що це таке, таблиці з харчовим категоріями

Таблиці глікемічного індексу продуктів: повні (з високим, низьким і середнім ГІ) і окремі з харчовим категоріями (для фруктів, горіхів, овочів, мяса та інших). Глікемічний індекс продуктів (ГІ) — це їх здатність піднімати рівень цукру в крові, причому нею володіють тільки вуглеводи.

Таблиці глікемічного індексу продуктів: повні (з високим, низьким і середнім ГІ) і окремі з харчовим категоріями (для фруктів, горіхів, овочів, м’яса та інших).

Глікемічний індекс продуктів (ГІ) — це їх здатність піднімати рівень цукру в крові, причому нею володіють тільки вуглеводи. Якщо ГІ низький вміст глюкози збільшується незначно, інсуліну виробляється небагато — запускається процес ліполізу, і всі жири перетворюються на необхідну для життєдіяльності енергію. Якщо ГІ високий стрибок цукру вже суттєвий, і він провокує потужний викид інсуліну — жирові клітини йдуть в «депо», утворюючи відкладення в проблемних місцях.

За точку відліку взято чистий глюкоза, ГІ якої дорівнює 100. Низьким ГІ вважається показник від 0 до 35. Середнім — від 40 до 50. Все, що більше 55 — високий.

Інформаційність таблиць

Кожна таблиця глікемічного індексу постійно оновлюється, так як в цій сфері до цих пір ведуться наукові дослідження. Додаються нові пункти, змінюються кількісні показники у зв’язку з новими відкриттями.

Приклад: раніше не було ямсу — бульб, що нагадують картоплю, але не так давно його включили.

Або суші: раніше вказували, що їх ГІ = 55, і це досить високий показник. Але не так давно, за результатами проведених досліджень, його знизили до 50 — і це страва потрапила в таблицю продуктів з середнім глікемічним індексом.

Останні зміни торкнулися виноградного соку, булгуру, перловки, абрикосів. Так що інформація в наведених нижче таблицях оновлена.

Дивіться також  Вправи на фітболі для схуднення - заняття з гімнастичним м'ячем для зниження ваги