Горіхи при схудненні: які можна їсти, протипоказання, огляд сортів

Як правильно вживати горіхи при схудненні: думка та рекомендації дієтологів. Огляд корисних і відповідних сортів. Таблиця калорійності допоможе зробити вибір. Горіхи – джерела рослинного білка і лідери за вмістом ненасичених жирних кислот.

Як правильно вживати горіхи при схудненні: думка та рекомендації дієтологів. Огляд корисних і відповідних сортів. Таблиця калорійності допоможе зробити вибір.

Горіхи – джерела рослинного білка і лідери за вмістом ненасичених жирних кислот. Покращують розумову і серцеву діяльність, зміцнюють імунітет і володіють ще десятком корисних властивостей для здоров’я людини. Відрізняються специфічним насиченим смаком, від якого важко відмовитися.

Однак далеко не усі поспішають включати їх в раціон, як тільки мова заходить про дієту. І це не дивно: їх середня калорійність — 500-600 ккал, майже половина добової норми при схудненні, а захопитися їх поїданням так легко. І все-таки не варто від них відмовлятися.

Чи можна?

Причини, по яких багато відмовляються вживати горіхи при схудненні:

  • надмірна калорійність;
  • високий вміст жирів;
  • дорожнеча;
  • відносяться до заборонених продуктів в деяких дієтах.

Однак причин, за якими варто їх є набагато більше.

Глікемічний індекс практично всіх горіхів не перевищує 30 од., а це значить, що вони не є учасниками метаболізму глюкози та не провокують інсулінорезистентність. У ході наукового експерименту був зроблений висновок, що вони навіть допомагають у боротьбі з цукровим діабетом II типу та ожирінням.

Жменя горіхів забезпечить повноцінний перекус під час ланчу або полудня і при цьому не зіпсує показники добової калорійності, т. к. в середньому, одна порція важить 30 г = 180-200 ккал. Після їх вживання відчувається прилив сил і енергії, що дозволяє продуктивніше працювати і витрачати більше калорій, а значить, вони сприяють схудненню. Що містяться в них фітонутрієнти пригнічують апетит.

А тепер головне — недавні дослідження підтвердили вислів Вінса Жиронда (знаменитого американського бодібілдера і тренера) про горіхах: «Жир спалює жир!». Які в них містяться ненасичені жири на тлі дієт і тренувань підсилюють термогенез, витрачає калорії для вироблення тепла, а не для відкладень в проблемних частинах тіла. За результатами наукового експерименту, щоденне вживання цільного арахісу протягом 5 місяців забезпечило зростання енерговитрат на 19% у стані спокою. При фізичних навантаженнях цей показник виявився втричі вище.

Дивіться також  Лінолева кислота для схуднення: ефективність, інструкція із застосування, протипоказання

Висновок і рекомендації дієтологів: горіхи обов’язково потрібно включати в меню дієт для схуднення. Тільки необхідно вміти правильно їх вживати і знати, які саме сорти краще вибрати для цієї мети.

Зі світу зірок. Знаменитого американського пауерліфтера Білла Уеста так і звали — Горіх. Своє прізвисько він отримав в 40-е роки XX століття: приїхавши з провінції в Каліфорнію, він був бідний, і основу його раціону становив арахіс. Проте саме така своєрідна дієта і щоденні тренування дали приголомшливий результат: його атлетична фігура і постійні перемоги на численних змаганнях у всіх викликали захоплення.