Гречка: білки, жири, вуглеводи, калорійність і склад вареної гречаної каші

Гречка в Росії поширена повсюдно. Напевно, багато хто і не здогадуються, що в деяких країнах навіть не підозрюють, що існує гречана крупа, а тим більше, наскільки вона корисна. Ми ж можемо її хоч кожен день, варимо каші, готуємо гарніри і додаємо в супи.

У цій статті ми розглянемо, з чого ж складається гречка: білки, жири, вуглеводи, їх кількість, а також її вітамінний і мінеральний склад, щоб розуміти, наскільки вона хороша для нашого здоров’я.

Склад гречаної крупи

Гречана крупа має в своєму складі великий перелік мікроелементів, таких як калій, кальцій, залізо, йод, а також селен, ванадій, стронцій і титан, яких немає більше ні в одній крупі. Також гречка багата вітамінами А, В, Е і РР, причому один з вітамінів групи В, а саме холін, також присутній тільки в цьому злаку. Ну і, звичайно, склад не обходиться без важливих для нашого здоров’я амінокислот.

У деяких виникає питання: гречка — це білок або вуглевод? У 100 грамах гречаної крупи міститься 13,67 гр. білків, 3,38 гр. жирів і 47,63 гр. вуглеводів. Так що відповідь цілком очевидна, причому гречана крупа є «повільним» вуглеводом, не викликає викиду глюкози в кров і її рекомендують не тільки для дієтичного харчування, але і людям, хворим на діабет.

Дивіться також  Калорійність грибного супу, чи можна його вживати на дієті