Як випрямити поставу і зміцнити м’язи спини

Рівна пряма спина і розправлені плечі відразу видають людини упевненого в собі і благополучного. У всі часи хороша постава була показником аристократизму і високого становища в суспільстві, позаяк у вищому світі дітей відразу після того, як вони навчаться ходити, привчали тримати спину рівно і контролювати зовнішній вигляд. Зараз же погана постава — проблема багатьох людей, як дітей, і дорослих. І цю проблему треба вирішувати, оскільки рівна спина — це не тільки приваблива хода, але й показник здоров’я. Як випрямити поставу, якщо вона залишає бажати кращого? Спробуємо в цьому розібратися.

Причини порушення постави

Якщо у людини погана постава, згодом у нього можуть з’явитися болі в області спини, спочатку незначні, а після досить серйозні, можливі різні захворювання. Звичайно, чим раніше почати працювати з поставою, тим краще, але думка про те, що втрачене у юності здоров’я відновити не можна, помилкове. Викривлена постава і порушення кісткової структури хребта не пов’язані прямо перед собою. При бажанні можна впоратися з тим, як вирівняти поставу в будь-якому віці. Головне — працювати над собою.

Виділяються дві основні причини, за якими людина сутулиться:

  • Слабкий м’язовий корсет. Якщо вірити статистиці, то ця проблема актуальна для кожної другої людини. Якщо в минулі часи люди багато працювали фізично і багато перебували на свіжому повітрі, то сучасна людина проводить більшість часу в сидячому положенні. Багато не займаються спортом, харчування також залишає бажати кращого. Порушення постави найчастіше починаються в дитячому віці. Сидячи в школі за партою і виконуючи уроки вдома, дитина може сидіти, згорбившись. Батьки контролюють цей процес далеко не завжди, і формується неправильна звичка. Ці фактори провокують ослаблення м’язів і порушення постави, як наслідок.
  • Неправильне положення тіла, а також нерівномірний розподіл навантаження. Причина ця має тісний зв’язок з першою, але погіршує становище ще й невміння правильно розподілити навантаження на тіло.
Дивіться також  Кращі вправи і гімнастика для спини при болях у попереку