Дихальна гімнастика для схуднення: як робити вправи в домашніх умовах

Всі ми знаємо, що для схуднення необхідна фізична активність. Але що робити тим, хто не має часу і можливості для повноцінних тренувань в тренажерному залі? Альтернативою може стати дихальна гімнастика для схуднення, яка не вимагає величезних зусиль і займається ало часу, але, тим не менш, вона дійсно ефективна. Як же вона працює, і як дихати, щоб схуднути? Спробуємо розібратися.

Схуднення за допомогою дихальної гімнастики: ефективність

Правильно дихати, щоб схуднути. Багатьом це здається чимось дивним, бо здається, що зв’язку немає взагалі. Тим не менш, вона є, і дуже близька. Суть дихальної гімнастики в тому, щоб повернутися до природного дихання. Немовлята завжди дихають глибоко, животом, і у них активну участь в процесі приймає діафрагма. Легкі цілком наповнюються повітрям, і цілком від нього звільняються при видиху. По мірі того, як ми дорослішаємо, ми втрачаємо цю здатність і дихаємо груддю. При цьому діафрагма й нижні відділи легенів задіяні в цьому процесі вкрай мало, повітря видихається не повністю.

А адже повноцінне насичення організму повітрям вкрай важливо, зокрема і для схуднення. Завдяки тому, що клітини отримують достатньо кисню, в організмі прискорюється метаболізм, відповідно, активніше спалюються жири. Поліпшується травлення, з організму активно виводяться шлаки і токсини. Кисень сприяє окислення та розщеплення жиру. Ще одна перевага, яким володіють дихальні вправи для схуднення, в тому, що вони заспокоюють, зменшують вироблення гормонів стресу, одночасно підвищуючи вироблення гормонів щастя. У підсумку ми боремося з депресіями, відчуваємо себе спокійнішим і гармонійнішим, позбавляючись від необхідності заїдати стрес.

Дихальна гімнастика корисна для організму в цілому, і вона володіє наступними перевагами:

  • знижує відчуття голоду;
  • стимулює травлення;
  • розщеплює і окисляє жирові клітини;
  • дає організму додаткові енергетичні ресурси;
  • підвищує захисні сили організму;
  • сприяє очищенню організму від шкідливих речовин;
  • заспокоює.
Дивіться також  Зарядка для шиї Шишонина: дивитися на відео

Як називається дихальна гімнастика для схуднення? Все залежить від техніки. Найпопулярніші нині напрямки — це бодіфлекс і окисайз. Обидва працюють на повноцінному диханні, але є і певні відмінності. Для виконання обох комплексів потрібно всього 15 хвилин. У бодіфлекс суть у затримці дихання на 8-10 секунд після здійснення глибокого видиху. Вправи робляться конкретно на затримці. При окисайзе робляться короткі «довдохи» і «довыдохи». Тобто, глибоко вдихнувши, робимо три маленьких довдоха, а, глибоко видихнувши, — три коротких довыдоха.