Калорійність булгуру: користь і калорійність каші булгур, глікемічний індекс, рецепт

В Росії дуже популярна пшенична крупа, з якої умілі кулінари роблять безліч найрізноманітніших страв. У країнах Близького Сходу також є своя пшениця, лише називається вона трохи по-іншому — булгур. Користь і калорійність булгуру вже науково доведено, проте росіяни, як і раніше, дуже мало знають про цю дивовижну крупі.

Походження булгуру

Булгур являє собою добре перероблену пшоняну крупу. Як правило, це оброблені окропом, висушені і пропарені зерна пшениці. Вони очищаються від висівок, а потім дробляться до потрібного розміру. У Росії булгур не отримав широкого розповсюдження, а ось в азіатських країнах це одна з улюблених круп.

Склад незвичайної каші

Крупа булгур містить у своєму складі такі найважливіші поживні речовини, як:

 • вітаміни В1, В2, В4, В5, В6, В9, Е, РР, К;
 • золу;
 • харчові волокна;
 • ненасичені жирні кислоти;
 • клітковину;
 • марганець;
 • магній;
 • залізо;
 • фосфор;
 • калій;
 • кальцій;
 • мідь;
 • цинк

Прочитавши цей значний список, розумієш, що цінність булгуру незаперечна, а його вузька територія вживання пояснюється елементарним незнанням багатого складу цієї крупи.

Корисні властивості

Ось основні позитивні якості, якими володіє крупа булгур:

1) Відмінно перетравлюється і засвоюється шлунком;

2) Позитивно впливає на стан шкіри і волосся;

3) Містить вітаміни групи В, які зміцнюють нервову систему;

4) Контролює обмін речовин, допомагаючи налагодити всі метаболічні процеси в організмі;

5) Розщеплює жири та виводить з організму шлаки і токсини;

6) Регулярне вживання булгуру зміцнює серцево-судинну систему.

Калорійність і глікемічний індекс

Не можна не сказати про калорійності булгуру. У сирому вигляді калорійність каші булгур досить велика — 342 ккал на 100 грам, — але якщо її приготувати, то калорійність каші булгур знизиться до 83 ккал. Таким чином булгур можна рекомендувати до вживання навіть людям, що сидять на дієті.

Дивіться також  Скільки калорій в сир сулугуні, пармезан, маскарпоне, з цвіллю

Правда деякі дієтологи стверджують, що булгур все одно не можна назвати дієтичної крупою, а «невелика кількість вуглеводів», активно приписуване булгуру, — всього лише міф. Так що для низкоуглеводной дієти булгур ніяк не підходить.

Хочеться сказати кілька слів і про глікемічний індекс булгуру, оскільки ця інформація дуже важлива для тих, хто стежить за своїм харчуванням. Отже, глікемічний індекс булгуру дорівнює 55, а це значить, що булгур не є продуктом, який сприяє накопиченню жирів і поганих вуглеводів. Тому питання про те, скільки калорій містить булгур, не повинен дуже сильно хвилювати людей, що вживають його в їжу.

Рецепти смачних страв

Сучасний булгур традиційно поділяють на 3 фракції: тонкий помел (для хліба, кексів, пирогів, печива), грубий помел (для заміни рису в плові), середній помел (для салатів і супів). Зазвичай булгур варять так: беруть пропорції 1:2 (1 частина булгуру на 2 частини води) і крупу заливають гарячою водою, а потім дають інгредієнтів набрякнути. При цьому каструлю можна укутати шарфом або ж робити все в термосі. Час набухання — 40-50 хвилин. Після цього булгур можна використовувати для варіння супу або ж в якості інгредієнта в плові. При варінні перших страв слід пам’ятати, що початкова кількість булгуру після варіння збільшується вдвічі.