Калорійність булгуру: користь і калорійність каші булгур, глікемічний індекс, рецепт

В Росії дуже популярна пшенична крупа, з якої умілі кулінари роблять безліч найрізноманітніших страв. У країнах Близького Сходу також є своя пшениця, лише називається вона трохи по-іншому — булгур. Користь і калорійність булгуру вже науково доведено, проте росіяни, як і раніше, дуже мало знають про цю дивовижну крупі.

Походження булгуру

Булгур являє собою добре перероблену пшоняну крупу. Як правило, це оброблені окропом, висушені і пропарені зерна пшениці. Вони очищаються від висівок, а потім дробляться до потрібного розміру. У Росії булгур не отримав широкого розповсюдження, а ось в азіатських країнах це одна з улюблених круп.

Склад незвичайної каші

Крупа булгур містить у своєму складі такі найважливіші поживні речовини, як:

 • вітаміни В1, В2, В4, В5, В6, В9, Е, РР, К;
 • золу;
 • харчові волокна;
 • ненасичені жирні кислоти;
 • клітковину;
 • марганець;
 • магній;
 • залізо;
 • фосфор;
 • калій;
 • кальцій;
 • мідь;
 • цинк

Прочитавши цей значний список, розумієш, що цінність булгуру незаперечна, а його вузька територія вживання пояснюється елементарним незнанням багатого складу цієї крупи.

Корисні властивості

Ось основні позитивні якості, якими володіє крупа булгур:

1) Відмінно перетравлюється і засвоюється шлунком;

2) Позитивно впливає на стан шкіри і волосся;

3) Містить вітаміни групи В, які зміцнюють нервову систему;

4) Контролює обмін речовин, допомагаючи налагодити всі метаболічні процеси в організмі;

5) Розщеплює жири та виводить з організму шлаки і токсини;

6) Регулярне вживання булгуру зміцнює серцево-судинну систему.

Калорійність і глікемічний індекс

Не можна не сказати про калорійності булгуру. У сирому вигляді калорійність каші булгур досить велика — 342 ккал на 100 грам, — але якщо її приготувати, то калорійність каші булгур знизиться до 83 ккал. Таким чином булгур можна рекомендувати до вживання навіть людям, що сидять на дієті.

Дивіться також  Продукти, які допомагають худнути, список

Правда деякі дієтологи стверджують, що булгур все одно не можна назвати дієтичної крупою, а «невелика кількість вуглеводів», активно приписуване булгуру, — всього лише міф. Так що для низкоуглеводной дієти булгур ніяк не підходить.

Хочеться сказати кілька слів і про глікемічний індекс булгуру, оскільки ця інформація дуже важлива для тих, хто стежить за своїм харчуванням. Отже, глікемічний індекс булгуру дорівнює 55, а це значить, що булгур не є продуктом, який сприяє накопиченню жирів і поганих вуглеводів. Тому питання про те, скільки калорій містить булгур, не повинен дуже сильно хвилювати людей, що вживають його в їжу.

Рецепти смачних страв

Сучасний булгур традиційно поділяють на 3 фракції: тонкий помел (для хліба, кексів, пирогів, печива), грубий помел (для заміни рису в плові), середній помел (для салатів і супів). Зазвичай булгур варять так: беруть пропорції 1:2 (1 частина булгуру на 2 частини води) і крупу заливають гарячою водою, а потім дають інгредієнтів набрякнути. При цьому каструлю можна укутати шарфом або ж робити все в термосі. Час набухання — 40-50 хвилин. Після цього булгур можна використовувати для варіння супу або ж в якості інгредієнта в плові. При варінні перших страв слід пам’ятати, що початкова кількість булгуру після варіння збільшується вдвічі.