Калорійність чорного хліба, чому від нього товстіють

Хліб завжди присутній на столі, існує навіть прислів’я «хліб – всьому голова». Але потреба в хлібі у людей різна: деякі можуть за день з’їсти всю булку, а деякі кілька шматків за пару днів. Також при виборі хліба велику роль відіграють смакові цінності людини: одні люблять більше батони, інші – білий хліб, а треті віддають перевагу чорному хлібові.

От іноді і постає таке питання: яка калорійність чорного хліба? Так ось, у житньому (або ж чорному) хлібі міститься 201 ккал на 100 гр продукту. Так як такий хліб виготовляють з житнього борошна, на відміну від білого хліба, в чорному залишаються всі вітаміни та мікроелементи, які корисні для організму людини. Тому і рекомендують вживати в їжу саме чорний хліб, а не білий.

У чорному хлібі велика частина калорій – це вуглеводи (71%), далі йдуть білки (16%) й жири (13%). Але завдяки такій великій кількості вуглеводів відбувається швидке насичення організму, тому що вони дуже довго засвоюються.

Звичайно, у чорному хлібі є і користь, і шкоду для людського організму. Корисним є те, що в ньому, в процесі його приготування, зберігаються всі корисні властивості.

Вітаміни в хлібі присутні в достатній кількості, а саме такі, як вітамін А, вітамін Е, вітамін F, і майже повний склад групи В. Ще в чорному хлібі добре представлені мінерали – це йод, кремній, цинк, калій, магній і багато інших. У давні часи чорний хліб використовувався для лікування ШКТ.

Також чорний хліб користується для поліпшення роботи різних систем нашого організму, а саме:

  • Для поліпшення травлення.
  • Для очищення судин крові.
  • Для профілактики недокрів’я.
  • Для зменшення цукру в крові.
  • При постійному вживанні організм природним шляхом очищається від шлаків і токсинів.
  • Зменшується ризик ішемічної хвороби серця.
  • Для підняття настрою, допомагає при боротьбі зі стресом, для нормалізації емоційного стану.
Дивіться також  Салат з буряка для схуднення, різні рецепти приготування

При всьому цьому, якщо думати про те, скільки ккал містить кожен підвид чорного хліба, то цифрові значення будуть значно зміняться, а саме: «Бородінському» – 264 ккал, а в «Дарницькому» – 200 ккал, в Зерновому хлібі – 228 ккал, в отрубном – 266 ккал. Для порівняння: у пшеничному хлібі енергетична цінність – 361 ккал.

Особливо часто цікавляться таким питанням: від чорного хліба товстіють чи ні? Так от, окремо сам по собі хліб має порівняно невелику калорійність, тобто якщо такий хліб вживати в їжу в маленьких кількостях, а конкретно 1-2 шматочки на добу, то знайти небажані кілограми не загрожує.

Але якщо їсти його великими порціями, та ще й смаслом або ковбасою, то, звичайно, можна погладшати, але це в основному від переїдання, а не від вживання чорного хліба.

Існує навіть дієта на чорному хлібі, яка допомагає скинути небажані кілограми. Такі дієти дуже суворі, але більшість з них довели на практиці ефективність застосування.

Найкращим хлібом є хліб, приготований в домашніх умовах, який випечений з відомих продуктів, без додавання різних консервантів. Тому навіть сучасні господині віддають перевагу пекти хліб в домашніх умовах на живих дріжджах.

Навіть у давні часи переважно їли житній хліб, а білий хліб був тільки на столах у багатих людей, а при цьому чорний хліб користувався великою популярністю і приносив людям тільки щастя і здоров’я.

Відео по темі статті