Калорійність чорного хліба, чому від нього товстіють

Хліб завжди присутній на столі, існує навіть прислів’я «хліб – всьому голова». Але потреба в хлібі у людей різна: деякі можуть за день з’їсти всю булку, а деякі кілька шматків за пару днів. Також при виборі хліба велику роль відіграють смакові цінності людини: одні люблять більше батони, інші – білий хліб, а треті віддають перевагу чорному хлібові.

От іноді і постає таке питання: яка калорійність чорного хліба? Так ось, у житньому (або ж чорному) хлібі міститься 201 ккал на 100 гр продукту. Так як такий хліб виготовляють з житнього борошна, на відміну від білого хліба, в чорному залишаються всі вітаміни та мікроелементи, які корисні для організму людини. Тому і рекомендують вживати в їжу саме чорний хліб, а не білий.

У чорному хлібі велика частина калорій – це вуглеводи (71%), далі йдуть білки (16%) й жири (13%). Але завдяки такій великій кількості вуглеводів відбувається швидке насичення організму, тому що вони дуже довго засвоюються.

Звичайно, у чорному хлібі є і користь, і шкоду для людського організму. Корисним є те, що в ньому, в процесі його приготування, зберігаються всі корисні властивості.

Вітаміни в хлібі присутні в достатній кількості, а саме такі, як вітамін А, вітамін Е, вітамін F, і майже повний склад групи В. Ще в чорному хлібі добре представлені мінерали – це йод, кремній, цинк, калій, магній і багато інших. У давні часи чорний хліб використовувався для лікування ШКТ.

Також чорний хліб користується для поліпшення роботи різних систем нашого організму, а саме:

  • Для поліпшення травлення.
  • Для очищення судин крові.
  • Для профілактики недокрів’я.
  • Для зменшення цукру в крові.
  • При постійному вживанні організм природним шляхом очищається від шлаків і токсинів.
  • Зменшується ризик ішемічної хвороби серця.
  • Для підняття настрою, допомагає при боротьбі зі стресом, для нормалізації емоційного стану.
Дивіться також  Калорійність фруктози, корисно вживати її тим, хто на дієті

При всьому цьому, якщо думати про те, скільки ккал містить кожен підвид чорного хліба, то цифрові значення будуть значно зміняться, а саме: «Бородінському» – 264 ккал, а в «Дарницькому» – 200 ккал, в Зерновому хлібі – 228 ккал, в отрубном – 266 ккал. Для порівняння: у пшеничному хлібі енергетична цінність – 361 ккал.

Особливо часто цікавляться таким питанням: від чорного хліба товстіють чи ні? Так от, окремо сам по собі хліб має порівняно невелику калорійність, тобто якщо такий хліб вживати в їжу в маленьких кількостях, а конкретно 1-2 шматочки на добу, то знайти небажані кілограми не загрожує.

Але якщо їсти його великими порціями, та ще й смаслом або ковбасою, то, звичайно, можна погладшати, але це в основному від переїдання, а не від вживання чорного хліба.

Існує навіть дієта на чорному хлібі, яка допомагає скинути небажані кілограми. Такі дієти дуже суворі, але більшість з них довели на практиці ефективність застосування.

Найкращим хлібом є хліб, приготований в домашніх умовах, який випечений з відомих продуктів, без додавання різних консервантів. Тому навіть сучасні господині віддають перевагу пекти хліб в домашніх умовах на живих дріжджах.

Навіть у давні часи переважно їли житній хліб, а білий хліб був тільки на столах у багатих людей, а при цьому чорний хліб користувався великою популярністю і приносив людям тільки щастя і здоров’я.