Калорійність фруктози, корисно вживати її тим, хто на дієті

Фруктоза – порятунок для тих, кому не можна їсти звичайний цукровий пісок, адже це природний цукор, вироблений з кукурудзи або цукрових буряків, що майже в два рази солодший і легше засвоюється. До того ж фруктоза нормалізує рівень цукру в крові, маючи низький глікемічний індекс, не викликаючи побічних ефектів при розумному вживанні. Так, наприклад, для хворих на діабет норма на добу – 50 гр.

Але калорійність цукру і фруктози однакова: приблизно біля 400 ккал на 100 гр. Як фруктоза вписується в дієту не тільки діабетиків, але і тих, що худнуть, та бажаючих правильно харчуватися, читаємо далі.

Калорійність фруктози – 388 ккал, цукру – 398 ккал. Але відмінність в тому, що фруктоза значно солодша, виходить, додавати її треба в меншій кількості, а значить, і калорій ви отримаєте менше при тій же мірі солодощі страви або напою. Фруктоза краще глюкози може утримувати вологу, що допомагає довше зберігати свіжість підсолоджених нею продуктів.

Чим ще хороша фруктоза:

  • Служить натуральним підсилювачем смаку для ягід, фруктів, напоїв.
  • Дає багато енергії організму і підвищує розумову активність.
  • Не викликає карієс, та й взагалі ніяк не шкідлива для зубної емалі, навіть навпаки – може видалити жовтизну зубів.
  • Допомагає алкоголю швидше вийти з організму, її навіть вводять внутрішньовенно при отруєннях відповідного характеру.
  • Фруктоза дешевше цукру.
  • Низький глікемічний індекс.
  • Знижує ризик розвитку діатезу.
  • Допоможе швидше відновити сили після хвороб, фізичних і розумових навантажень.

Шкоди від вживання фруктози той же, що і від звичайного цукру, тому людям, страждаючим захворюваннями, пов’язаними з зайвою вагою, фруктоза так само протипоказана. І тут вже не важливо, скільки калорій у фруктозі, наскільки вона солодше і краще. Тому що якщо глюкоза насичує, то у фруктози немає такої властивості, навпаки, вона навіть будить апетит. А так як фруктоза швидше засвоюється, то і вага набрати з нею стає простіше.

Дивіться також  Як приготувати дієтичні котлети м'ясні і овочеві, рецепти

В організмі вона поглинається тільки печінкою, переробляючи її в жири, тобто в ненависні жирові відкладення. Глюкоза ж діє на весь організм в цілому.

А ще останні дослідження дають всі підстави вважати, що у людей, що вживають продукти з фруктозою у великих кількостях, можуть спостерігатися проблеми з шлунком і кишечником, такі, як: здуття, запори, метеоризм, діарея. Від надлишку фруктози можуть навіть виникнути серцеві захворювання і проблеми з судинами.

Альтернатива глюкози з фруктозою вже з’явилася – це стевія. Теж натуральний підсолоджувач, правда, багато скаржаться, що у неї неприємний присмак. Стевія – рослина, у багато разів солодше цукру. У неї немає протипоказань, а у складі – купа корисних вітамінів, антиоксиданти, дубильні речовини.

Знижує вона вміст глюкози в крові, зміцнює судини. Має протизапальну і противірусним ефектами, завдяки яким з допомогою стевії навіть лікують деякі захворювання ясен і ротової порожнини. Допоможе від панкреатиту, нефриту, холециститу, артриту, остеохондрозу, відновить функції щитовидки. Єдиний мінус – висока ціна на неї.

Вживаючи продукти, які містять фруктозу в природному вигляді, наприклад, мед, ягоди і фрукти, людина отримує необхідні корисні речовини, але зловживати фруктозою, як підсолоджувачем, не варто, адже це може замість користі принести шкоду.

Однак і відмовлятися зовсім від цукру не треба, щоб не розгубити всі фізичні і розумові сили, не швидко втомлюватися від навантажень. Все потрібно робити і їсти в міру, щоб не переборщити, і не позбавити себе чогось потрібного і важливого. Вибір – за вами!

Відео по темі статті