Калорійність горілки: скільки калорій міститься в 1 стопку і в пляшці горілки, шкоду горілки

Одним з найпопулярніших алкогольних напоїв є горілка. Вона популярна не тільки в нашій країні, але і по всьому світу. Фортеця її може досягати 56% оборотів. Споживають горілку як у чистому вигляді, так і виготовляють на її основі різні коктейлі. Останні одержали широке поширення, тому що цей спиртний напій не має вираженого смаку і запаху.

Калорійність і харчова цінність горілки

Горілка має дуже простий склад – це ректифікований етиловий спирт і виправлена вода. Така рідина надалі очищається активованим вугіллям, фільтрується і розливається в тари. Часто в неї додають різні смакоароматичні добавки, вітаміни, загусники і регулятори.

Калорійність горілки на 100 грам – 235 кКал, що становить близько 12% від добової норми людини. Дізнатися, скільки калорій в горілці (1 стопка 50 грам) нескладно: шляхом нехитрих обчислень виходить близько 150 кКал, що не так вже й мало для спиртного напою. А якщо порахувати, скільки їх міститься в пляшці горілки, то можна жахнутися.

Харчової цінності вона практично не несе, проте в ній є ряд мінеральних речовин, таких, як натрій, кальцій, калій. Звичайно, корисним напоєм її мало хто може назвати, але все ж при вживанні в мінімальних кількостях і в лікувальних цілях навіть вона може принести якусь користь.

Чи є від горілки користь?

Одним з найбільш корисних властивостей горілки є здатність збуджувати апетит, для чого потрібно всього 20-30 грам цього алкогольного напою.

Що стосується побуту, то горілка – відмінний дезінфектор різного роду ран, саден, порізів. Відмінно підходить для дезінфекції рук та інших ділянок шкіри.

При застуді горілка може допомогти знизити температуру тіла, для цього потрібно нанести її на відкриті ділянки шкіри і дати випаруватися, тим самим вона як би охолоджує шкіру і знижує температуру. При перших ознаках переохолодження рекомендується випити чарку горілки з червоним меленим перцем, а при обмороженні розтирати їй пошкоджені ділянки.

Дивіться також  Дієта Лариси Доліної (7 кг за тиждень) - кефірний меню

Горілка, як і коньяк, може використовуватися в якості консерванту для домашніх настоянок, витяжок і розтирань, при приготуванні домашнього вина.

Як видно, від горілки може бути не тільки шкоду, але і вагома користь, тому не варто недооцінювати цей алкогольний напій застосування в побуті.

Безсумнівний шкоду горілки

Основної шкоди горілки полягає при вживанні її в чистому вигляді всередину організму, так як міститься в ній у високих дозах спирт негативно впливає на діяльність мозку. Внаслідок чого погіршується розумова діяльність і пам’ять, сповільнюються різні рефлекси в організмі.

Найбільш уразливими стають органами серце, печінка, весь шлунково-кишковий тракт. А систематичне вживання горілки призводить до уражень ЦНС, репродуктивної функції, як у жінок, так і у чоловіків. Страждають зуби і кісткова система.

Горілка має величезну кількість протипоказань. Вона категорично заборонено вагітним і годуючим жінкам, дітям, гіпертонікам і гіпотонікам. Також не дозволяється вживати горілку особам, страждаючим захворюваннями ШЛУНКОВО-кишкового тракту, гастрит, виразку шлунка. Вона протипоказана при багатьох інфекційних захворюваннях, наприклад, гепатиті.

Горілку не можна приймати в післяопераційний період і при одночасному прийомі антибіотиків, так як вона уповільнює загоєння ран і нейтралізує дію останніх. Особи, що керують різними механізмами, і водії зобов’язані уникати прийому горілки, так як вона негативно впливає на концентрацію уваги і сповільнює реакції.

Відеогалерея статті по темі