Калорійність картоплі, скільки вуглеводів міститься в ньому, чи можна вживати цей овоч при похкдении

Картопля є улюбленим блюдом для всіх вікових категорій, можна без побоювання сказати про те, що цей овоч є самим поширеним на території Росії, причому картоплю можна подавати до столу в різних комбінаціях – це, безсумнівно, одне з його достоїнств.

Але існує думка про те, що картопля – самий головний ворог стрункої талії, так як він містить велику кількість калорій.

Насправді, калорійність картоплі не так велика, як її описують, але згубний вплив на пропорції тіла і стан шкіри він все-таки може надати. При цьому не настільки значна роль самого бульби в нанесенні шкоди фігурі, а ось чільне місце займає приготування даного овоча.

Кількість калорій в картоплі 100 г складає близько сімдесяти п’яти кілокалорій. Також слід врахувати, що існує пряма залежність між способом варіння бульб і кількістю калорій в ста грамах. Картопля відварна без шкірки має вісімдесят кілокалорій, а молода картопля, зварена в мундирі, має сімдесят сім кілокалорій на сто грам.

Варені бульби з додаванням вершкового масла мають у своєму складі приблизно сто двадцять сім кілокалорій. Безсумнівним лідером за наявності калорій є картопля фрі – він містить цілих чотириста кілокалорій на сто грам.

Якщо розбирати процентне співвідношення білків, жирів і вуглеводів в картоплі, то можна відзначити, що білки складають два відсотки, жирів практично не присутня, так як їх зміст не перевищує 0,25%. Найбільше людей цікавить питання про те, скільки вуглеводів у картоплі? Вміст вуглеводів в ста грамах картоплі дорівнює сімнадцяти відсотків.

Картоплю і струнка фігура

Величезну роль для тих людей, які хочуть привести своє тіло в порядок, скинувши пару-трійку зайвих кілограмів, грає кількість вуглеводів. Слід зазначити, що без вуглеводів організм не зможе функціонувати на належному рівні, так як саме вони є джерелом енергії.

Дивіться також  Калорійність вівсяної каші на молоці, її користь і спосіб схуднути на вівсянці

Всі вуглеводи традиційно ділять на швидкі і повільні. Швидкі вуглеводи не несуть ніякого позитивного і корисного ефекту від споживання, у першу чергу до них відносяться борошняні вироби, шоколадні батончики, деякі види фруктів, чіпси. А ось повільні вуглеводи – це той різновид вуглеводів, яку людина має отримувати з їжею. До даного виду відносяться крупи, макарони грубого помелу, капуста, шпинат, грейпфрут, ківі.

Картопля належить до класу швидких вуглеводів, але тут знову-таки все залежить від способу приготування овоча. Наприклад, запечений картопля беззастережно належить до швидких вуглеводів, а от складні повільні вуглеводи в картоплі будуть присутні під час його варіння без інших добавок, а також в картопляному пюре.

Такий перерозподіл швидких і повільних вуглеводів в картоплі зумовлено тим, що при різній термічній обробці змінюється величина шкідливого крохмалю, що міститься в бульбах.

Вживання картоплі при схудненні можливо лише в тому випадку, якщо він відварної і не має різноманітних добавок. Низька калорійність цього продукту в відвареному вигляді робить його доречним для вживання в їжу людям, що стежать за фігурою.

Відео по темі статті