Калорійність кави без цукру, як його вживання позначається на нашому здоров’ї

З давнину каву цінувався, як підбадьорливий і тонізуючий напій. Його готують з смажених плодів рослини з однойменною назвою. Багато любителів кави, які знаходяться на дієті, задаються питанням, наскільки корисний кави і не шкодить його вживання фігурі. Цікаво дізнатися, яка калорійність кави без цукру у вигляді напою і сухого меленого.

Хімічний склад меленої кави

Чорний кава має багатий склад за вмістом різних мікроелементів і вітамінів. Можна назвати основні:

  • Кальцій
  • Фосфор
  • Калій
  • Залізо
  • Магній
  • Сірка
  • Натрій
  • Органічні кислоти
  • Алкалоїди

Наявність сортів кави в зернах вражає своїм розмаїттям, однак смакові якості та запах натуральної чорної кави в основному визначаються способом обжарювання зерна і технологічними особливостями приготування.

За специфічний впізнаваний кавовий аромат відповідає не кофеїн, як помилково вважають багато хто, а зовсім інші алкалоїди. А ось на гірчинку в кавовому напої впливають таніни.

Калорійність меленого і готової кави

Щоб дізнатися, чи здатна кави надати негативний вплив на фігуру, розглянемо калорійність сухої меленої кави і готового напою.

Залежно від виробника, різні сорти кави, як розчинної, так і натурального чорного меленого, мають енергетичну цінність в межах 90-70 кілокалорій, але це в розрахунку на 100 грамів сухого продукту. Але ви просто фізично не зможете за один раз спожити таку кількість кави.

Якщо врахувати, що на одну чашку максимальна порція сухого кави складає до 2 грамів, то калорійність готового напою без добавок цукру, вершків, молока не перевищить 2 ккал. Отже, вживання однієї-двох чашок напою з меленої кави без цукру не завдасть ніякої шкоди вашій дієті.

Крім того, одна чашка натуральної кави містить 0,2 грама білків, 0,3 грама вуглеводів, і в ній повністю відсутні жири.

Дивіться також  Соєвий соус при дієті: чи можна його вживати і з якими продуктами він поєднується

Калорійність кави з додаванням молока

Як з’ясувалося раніше, кава – це продукт, який практично не містить калорій, але зовсім інше за поживністю напій виходить, якщо додати до нього цукор, вершки, молоко. Тепер розглянемо, яка ж калорійність кави з молоком.

Поживність кави з молоком залежить, в першу чергу, від калорійності доданого молока: чим жирніше молоко, тим більше калорій отримає напій.

Знежирене молоко жирністю до 1%, має калорійність в межах 25-35 кілокалорій. Калорійність молока жирністю до 3,2% збільшується вдвічі і становить до 70 кілокалорій в ста грамах. Це те, що стосується “магазинного” молока. Якщо використовувати домашнє молоко, жирність якого становить 3,6-4,5%, його калорійність перевищить 85 ккал.

Так само на калорійність кави з молоком впливає не тільки жирність, але і кількість доданого молока. Додавання 50 грамів молока збільшує калорійність кавового напою на 15-30 ккал, якщо домашнє, то ще більше.

Користь і шкода чорного меленого кави

Вживання кава позитивно впливає на організм, тонізує, попереджає накопичення холестерину в судинах, сприяє поліпшенню мозкового кровообігу. Його радять вживати при паркінсонізмі, а також зменшується ризик виникнення онкологічних новоутворень. Кава – це напій, що бадьорить, додає людині сили і допомагає впоратися з депресивними станами.

Разом з тим, як і будь-який продукт, кава має ряд протипоказань. Головне загальновідоме його властивість – збільшувати показники артеріального тиску, тому його вкрай небажано вживати людям, що страждають артеріальною гіпертензією.

Кава містить величезну кількість алкалоїдів – це кофеїн, теофілін, теобромін. Систематичне вживання цих речовин у великих кількостях викликають залежність, схожу з наркотичною.

Вживання кави більше, ніж шість чашок за день, може завдати шкоди організму, так як він стимулює роботу серцевого м’яза, а якщо “пришпоривать” серце щодня, це може призвести до серцевих захворювань.

Дивіться також  Калорійність горілки: скільки калорій міститься в 1 стопку і в пляшці горілки, шкоду горілки

Аналізуючи дані, можна зробити висновок, що каву некалорійний напій, який в залежності від того, як його вживати, може приносити як користь організму, так і шкоду.

Підбірка відео