Калорійність ковбасного сиру, корисний він для організму

У Радянському Союзі ковбасний сир був одним з самих затребуваних з-за оптимального співвідношення його ціни та приємного смаку, проте з часом лінія попиту перекинулася на тверді сорти.

Так вийшло, що зараз ковбасний сир знову набирає популярність. Варто зазначити, що у більш старших поколінь найчастіше це відбувається із-за ностальгії за тими часами.

Чому ж ковбасний сир коштує дешевше інших видів? Він робиться з недорогих компонентів, ось і весь секрет. Однак його складу, на жаль, не забезпечує повної безпеки для організму – існують виробники, які хочуть лише нажитися на споживачах, і заради цього вони цілком можуть додавати пальмову олію і рослинні жири, а це дійсно дуже шкідливо для здоров’я.

Перед тим, як опинитися на вітринах магазинів, сир проходить досить складну обробку: він виготовляється з прострочених різних видів сирів, в отриману масу додають масло, вершки, сир. Крім усього цього, щедро заливають туди безліч штучних добавок, спецій.

Специфічним компонентом є так звані солі-плавители. Ці солі потрібні для кращого змішування інгредієнтів. Завдяки солям, маса не розпадається потім на окремі складові частини. До цих плавителям відносять лимоннокислий натрій і його фосфати.

Технологія приготування:

  • роздрібнення за допомогою спеціального приладу;
  • змішування всіх складових;
  • отриману масу складають у котел-плавитель;
  • результат попереднього етапу упаковують у формі звичних батонів з допомогою величезного шприца, поділяють на частини і заморожують.

Всі споживачі цього сиру вироблені в ньому специфічну особливість – своєрідний «димний» аромат. Варто сказати, що походження цього аромату не завжди натурально – в деяких види копченого сиру («Мисливський», «Особливий») додають спеціальний концентрат, який і викликає такий приємний запах.

Подібні добавки можуть бути алергенні для організму, до того ж, деякі добавки дуже негативно позначаються на людях, які страждають захворюванням нирок. До таких добавок належать фосфатні. А наявність лимонної кислоти може простимулювати розвиток захворювань шлунка, тому хворим гастритом від такого сиру явно краще відмовитися.

Дивіться також  Японська дієта на 7 днів: меню бессолевое (таблиця)

Найголовнішим недоліком для тих, що худнуть буде калорійність ковбасного сиру – а вона в цьому виді дійсно не маленька. Скільки калорій в цьому вигляді сиру? В ньому близько 275 кілокалорій.

Якщо все ж ковбасного сиру хочеться невблаганно, то потрібно вибрати дуже щільний, колір розрізу повинен варіюватися від світло-коричневого до більш темного.

Існує ще один досить цікавий сорт ковбасного сиру – копчений «Янтарний». Він випускається сироробний завод в Стародубі. Особливі характеристики цього сиру полягають у тому, що він має дуже ніжний, приємний смак і яскраво виражений копчений запах.

Жирність у цього сиру дуже значна – близько 40%. Він випускається у вигляді ковбас вагою півкілограма і вісімсот грамів. Цей сир дуже визнаний серед поціновувачів – у нього безліч різних медалей, доводять якість.

Незважаючи на всі перераховані недоліки сиру, в ньому є і корисні речовини. Однак по-справжньому корисний лише той ковбасний сир, який приготований за всіма правилами.

Правильний сир легше засвоюється, у ньому дуже низький вміст холестерину, є вітаміни A, D, B. Крім усього іншого, він також є відмінним джерелом натрію, заліза, фосфору. Найголовніше, щоб сир містив лише тваринні жири – ось він, справжній ознака якості сирної продукції.