Калорійність продуктів для схуднення, що краще вибрати для меню низькокалорійної дієти

Калорійність – показник того обсягу енергії, яке отримано людським організмом в процесі розщеплення продуктів харчування. Щоб визначити, скільки калорій необхідно людині, потрібно врахувати ряд факторів: стать, вік, фізична активність, важкість роботи і навіть клімат. Для того, щоб не помилитися в розрахунках, розроблена таблиця калорійності продуктів для схуднення.

Організація правильного харчування

За одну калорію приймають ту кількість енергії, яка необхідна для підігріву на 1°З 1000 мл чистої води.

Якщо ви вирішили перейти на правильне харчування, то повинні навчитися аналізувати склад і розраховувати калорійність свого раціону. До того ж більшість дієт вимагають скрупульозного підрахунку споживаних білків, жирів, вуглеводів і, в першу чергу, калорій.

Дуже важливим для системи повноцінного харчування є баланс по поживним речовинам. Раціон здорової їжі повинен включати достатню кількість цілого ряду речовин:

1. Вітаміни і мінерали. Необхідно поєднувати продукти так, щоб організм обов’язково отримував свою добову норму біологічно активних речовин. Якщо дієта по калорійності продуктів для тих, що худнуть розрахована менше, ніж на 1200 кілокалорій на добу, то необхідно вводити в раціон додаткові вітамінні препарати.

2. Необхідно строго дотримувати норму по кількості спожитого білка. Недолік білка провокує втрату м’язової маси, це стосується і серцевого м’яза теж. Організм позбавляється можливості оновлювати тканини, в результаті відбувається його старіння.
3. Надлишок вуглеводів відкладається зайвим жиром в організмі, але нестача їх більш небезпечний порушенням водного обміну і хронічною втомою. 100 грамів на добу вуглеводів мінімум повинно міститися в раціоні.
4. Для нормальної роботи кишечника потрібно в день 30 грамів клітковини.
5. Кількість калорій, отриманих від жирів, не повинна перевищувати третини від загальної калорійності. Але повністю виключати жири з раціону не можна, щоб не порушити роботу серця.

Дивіться також  Японська дієта на 7 днів: меню бессолевое (таблиця)

6. Споживання рідини має становити не менше 2,5 літрів, а при активних спортивних заняттях ще більше.

Таким чином, дієта повинна містити продукти і страви з мінімальною калорійністю і максимальним вмістом корисних речовин.