Калорійність продуктів для схуднення, що краще вибрати для меню низькокалорійної дієти

Калорійність – показник того обсягу енергії, яке отримано людським організмом в процесі розщеплення продуктів харчування. Щоб визначити, скільки калорій необхідно людині, потрібно врахувати ряд факторів: стать, вік, фізична активність, важкість роботи і навіть клімат. Для того, щоб не помилитися в розрахунках, розроблена таблиця калорійності продуктів для схуднення.

Організація правильного харчування

За одну калорію приймають ту кількість енергії, яка необхідна для підігріву на 1°З 1000 мл чистої води.

Якщо ви вирішили перейти на правильне харчування, то повинні навчитися аналізувати склад і розраховувати калорійність свого раціону. До того ж більшість дієт вимагають скрупульозного підрахунку споживаних білків, жирів, вуглеводів і, в першу чергу, калорій.

Дуже важливим для системи повноцінного харчування є баланс по поживним речовинам. Раціон здорової їжі повинен включати достатню кількість цілого ряду речовин:

1. Вітаміни і мінерали. Необхідно поєднувати продукти так, щоб організм обов’язково отримував свою добову норму біологічно активних речовин. Якщо дієта по калорійності продуктів для тих, що худнуть розрахована менше, ніж на 1200 кілокалорій на добу, то необхідно вводити в раціон додаткові вітамінні препарати.

2. Необхідно строго дотримувати норму по кількості спожитого білка. Недолік білка провокує втрату м’язової маси, це стосується і серцевого м’яза теж. Організм позбавляється можливості оновлювати тканини, в результаті відбувається його старіння.
3. Надлишок вуглеводів відкладається зайвим жиром в організмі, але нестача їх більш небезпечний порушенням водного обміну і хронічною втомою. 100 грамів на добу вуглеводів мінімум повинно міститися в раціоні.
4. Для нормальної роботи кишечника потрібно в день 30 грамів клітковини.
5. Кількість калорій, отриманих від жирів, не повинна перевищувати третини від загальної калорійності. Але повністю виключати жири з раціону не можна, щоб не порушити роботу серця.

Дивіться також  Імбирна суміш для схуднення: як вона діє, чи реально скинути зайву вагу

6. Споживання рідини має становити не менше 2,5 літрів, а при активних спортивних заняттях ще більше.

Таким чином, дієта повинна містити продукти і страви з мінімальною калорійністю і максимальним вмістом корисних речовин.

Калорійність продуктів

Різні продукти мають різну калорійність і вміст поживних речовин. Одні можна вживати у великій кількості, інші мінімально або повністю виключити з раціону.

Найбільш калорійними продуктами є тваринні і рослинні жири, горіхи і деякі сорти м’яса. Вводити їх у раціон потрібно в самому мінімальному кількості.

Проміжними енергетичної цінності можна назвати м’ясо, рибу, крупи. Кількість їх вживання розраховують найбільш ретельно.

Самі низькокалорійні продукти харчування – це сирі овочі, свіжі фрукти і ягоди, знежирені молочні продукти. На них роблять основою упор в системах живлення для тих, що худнуть.

Що таке негативна калорійність

Дивно, але існують продукти, на переробку яких організм витрачає більше енергії, ніж віддає сам продукт. Тому їх називають продукти з негативною калорійністю.

До таких продуктів належить більша частина овочів і зелені: огірки, капуста, спаржа, дайкон, шпинат, різні види листових салатів, перець чилі, цукіні.

З ягід і фруктів це журавлина, ананас, грейпфрут, мандарин, лимон.

Ще один важливий продукт у цій групі – морська капуста. Вона не тільки має негативну калорійність, але є найціннішим джерелом йоду в доступній формі.

Кращим продуктом в цьому списку є гриби. Вони багаті білком і здатні при мінімальній калорійності надовго насичувати організм. Тому вводьте їх у своє меню частіше.

При виборі системи харчування для схуднення пам’ятайте, що самим ефективним в боротьбі із зайвими кілограмами є не жорстка дієта, а правильне збалансоване харчування.

Підбірка відео