Калорійність риби свіжої, копченої, в клярі: таблиця

Калорійність риби свіжої, копченої, в клярі: таблиця

З кожним роком все більше людей переходять на здорове харчування, навіть якщо це данина моді, то це один з небагатьох прикладів позитивного впливу моди. Так ось, у здоровому харчуванні велику роль відіграють риба і морепродукти. В Японії, країні довгожителів, ці продукти є одними з основних у раціоні.

В дієтичному харчуванні вони мають ряд переваг, оскільки калорійність риби набагато менше, ніж багатьох сортів м’яса, а за наявності корисних речовин перевершує його.

Хімічні властивості риби

Хімічні показники риби і калорійність дуже різні і залежать від місць проживання, виду, періоду, коли був здійснений її вилов.

Рибу класифікують в залежності від вмісту жиру і білків.

По жирності:

  • Процентний вміст жиру менше 2 — худа.
  • Процентний вміст жиру 2-8 — середньої жирності.
  • Відсоток прошарку жиру 15 — жирна.
  • Показник вище 15 — особливо жирна.

Низькокалорійна нежирна риба при дієті для схуднення буде незамінним джерелом білків, вітамінів і мікроелементів.

По білках:

  • Відсоток білка менше 10 — низькобілкові види.
  • Відсоток білка від 10 до 15 — среднебелковые види.
  • Відсоток білка не більше 20 — білкові види.
  • Відсоток білка понад 20 — високобілкові види.

Слід звернути увагу, що рибний білок організм засвоює повністю.

Дуже цінний продукт — риб’ячий жир, він містить багато жиророзчинних вітамінів D і А, а також жирні поліненасичені кислоти, особливо цінується Омега-3.

Риба, зокрема морська, — найбагатше джерело мікроелементів і мінералів, особливо фосфору, кальцію, йоду, цинку, селену.

Відварна риба в харчуванні

Зрозуміло, найбільшою користю буде володіти варена риба або приготована в пароварці. При цьому виді обробки найбільше зберігається корисних речовин і виходить найменш калорійний продукт, тому що не обтяжується маслами.

Неможливо точно сказати, скільки калорій міститься в 100 грамах вареної риби, адже цей показник залежить від її виду. Але можна сказати, що він коливається в межах від 70 до 220 кілокалорій. Чим жирніше буде риба, тим вище цей показник.

Для приготування юшки, супів рибних краще використовувати нежирні сорти риби.

Калорії в копченій рибі

Копчення — дуже давній спосіб приготування як м’яса, так і риби. Дим, який використовують для копчення, є консервантом, він продовжує термін зберігання продукту, покращує його смак і аромат.

Середня калорійність копченої риби знаходиться в межах 195 кілокалорій. Енергетична цінність цього продукту обумовлена первинної калорійністю вихідного продукту і способом, яким коптили рибу.

В процесі копчення частина корисних речовин втрачається, але не це найгірше, вся справа в тому, що така обробка викликає утворення в продукті канцерогенних речовин, які можуть стати причиною різних онкозахворювань. Тому користь копченої риби вельми сумнівна.

Не вживайте таку рибу постійно, залиште її, як ласощі, наприклад до свята.

Калорії в смаженої риби

Смажена риба — одне із самих калорійних страв, приготованих з риби, більшу енергетичну цінність має тільки риба в клярі.

Середня калорійність смаженою на олії риби наближається до 200 кілокалоріям, а приготовленої в клярі перевищує 225 кілокалорій. Так, наприклад, смажений на соняшниковій олії морський язик у ста грамах буде містити 135 кілокалорій, кляр підвищить цей показник до 336 ккал.

Звичайно ж, такий висококалорійний продукт не слід вводити у свій раціон людям з надмірною масою тіла. Людям, які страждають шлунково-кишковими захворюваннями, також рекомендується уникати вживання цієї страви.

Риба повинна стати обов’язковим продуктом харчування не рідше одного разу на тиждень. У процесі теплової обробки зростають показники калорійності страв, але для людей, що ретельно стежать за цим, розроблені спеціальні таблиці. Риба в таблиці калорійності розписана по видам і способам приготування, тому вибрати для себе оптимальний варіант не складе праці.

Відео по темі статті

gurmaniac.in.ua