Калорійність родзинок чорного і світлого, чи можна його їсти на дієті

Родзинки – дуже відомий сухофрукт. Його отримують шляхом сушіння плодів винограду. Для виготовлення продукту використовують столові сорту, які містять кісточки. А сушені ягоди без кісточки називають кишмиш. Але від назви продукту суть не змінюється. Сушені плоди винограду дуже корисні і поживні, прості в зберіганні та використанні.

Виноград – теплолюбна рослина. Росте воно в південних регіонах Росії, Середземномор’я, на Близькому і Середньому Сході. У цьому кліматичному поясі вирощують велику кількість його сортів. Ці країни мають величезний віковий досвід розведення цієї культури.

В залежності від сорту винограду – темного або світлого, відповідно отримують сорт родзинок чорний або світлий. Але яка калорійність родзинок?

Калорійність сушених плодів винограду залежить від місцевості вирощування та погодних умов. Кількість сонячних днів в період дозрівання плодів також впливає на утворення цукрів у хімічному складі родзинок.

Спосіб обробки, сушіння сировини та правильно обраний сорт дозволяють отримати різні види родзинок.

Відомо чотири види родзинок – світлий (дрібний і без кісточки), чорний, світло-оливкового кольору (з невеликою кількістю кісточок), великий (більш солодкий і м’ясистий).

Калорійність родзинок зростає за такими показниками:

  • чим темніше, тим калорійніше;
  • більш солодкі сорти;
  • відсутність кісточок.

Відповідно, світлий родзинки без кісточок має менше цукру і калорій, також і менш алергічний. Такий родзинки можна використовувати в дитячому харчуванні, діабетикам і людям, що стежать за правильним харчуванням.

А скільки калорій в чорному ізюмі? Його середня калорійність в межах 250-260 ккал на 100 р. У сортах без кісточок калорійність на порядок більше, приблизно 270-300 ккал на 100 р.

Ізюм – це сухофрукт, який в процесі сушіння тільки накопичує мінерали, вітаміни і фруктові цукру, збільшуючи їх зміст і чудово зберігає корисні властивості і якості.

Дивіться також  Калорійність картоплі, скільки вуглеводів міститься в ньому, чи можна вживати цей овоч при похкдении

А так як виноград темних сортів має більше калорій, то відповідно і родзинки з цих сортів також більш енергоємний.

Приходячи до висновку, бачимо – ізюм належить до висококалорійних продуктів.

Але незважаючи на це, його широко використовують у лікувальному харчуванні і при дієті.

Використовуючи родзинки в харчуванні, отримуємо безліч незамінних амінокислот і мінералів, вітамінів і мікроелементів, без яких наш організм працює неправильно, дає збої. Розвиваються хронічні захворювання.

Включаючи в раціон харчування сухофрукти, проводимо профілактику захворювань або навіть допоміжне лікування. Родзинки допомагає заспокоїти нервову систему, усунути легке нездужання і підвищити гемоглобін. Покращує діяльність нирок і печінки. Відвари з родзинок прекрасно справляються в лікуванні запальних процесів дихальних шляхів і шлунково-кишкового тракту.

Якщо враховувати високу калорійність родзинок і користь, яку він приносить, можна застосовувати його в невеликій кількості і при дієті. Також необхідно враховувати протипоказання, за яким не можна застосовувати родзинки і утримуючі його продукти.