Калорійність сиру-кіски, в чому його корисні властивості

Сир косичка останнім часом дуже популярний. У нього є й інша назва – сир чечіль. Виглядає він, як заплутана коса, не дарма і назва така дано.

Цей продукт є традиційною закускою у вірменській кухні, і робиться він не з допомогою машин, а вручну, так як для отримання такої структури необхідний довгий працю і плідна робота. Його легко можна купити на ринку або в магазинах, при цьому вже здалеку цей сир помітний своєю несхожістю на інші.

Чому косичка? У якомусь сенсі це маркетинговий хід для розкрутки продукту, так як різних видів сирів дуже багато, і щоб виділитися серед них, потрібно було придумати щось нове. Виробники не прогадали, і зовсім скоро цей сир став дуже популярний.

Кіски складають на самому початку приготування, і за їх рахунок цей продукт зберігає більше вітамінів та поживних речовин, ніж всі інші. Даний сир виділяється навіть своїм виробництвом, так як плавлення відбувається в самому початку, а вже потім йому надають форму і такий цікавий вид.

Він чудово підходить в якості закуски до пива, так як його своєрідний і досить пікантний солоний смак відмінно поєднується з цим напоєм. Чечіль може бути солоним або копченим, але в будь-якому випадку він зберігає свій товарний вигляд кіски.

Забарвлення даного продукту чимось нагадує колір піску або пустелі, однак дуже важливо, щоб він не мав яскравого пігменту, так як це відразу говорить про наявності фарбувальних, шкідливих речовин.

Калорійність сиру-кіски, незалежно від його приготування, коливається в межах близько 320 ккал на 100 грамів, при цьому він містить велику кількість білка, як і всі сири (19.5 г), жирів (26 р) і 2,2 г вуглеводів.

Дивіться також  Калорійність сирників, як приготувати дієтичний варіант

Завдяки досить яскраво вираженого солоного смаку, сир найчастіше додають в салати і різні другі страви, щоб він урівноважив їх смаки. Варто зауважити, що за досить високою калорійної цінності його не рекомендують до частого вживання людям, що стежать за своєю вагою.

Склад сиру не дуже відрізняється від всіх інших, так і в приготуванні він досить простий. В основному, це коров’яче або козяче молоко, яке нагрівають і заквашують у вже скисшем стані, а для згортання застосовують пепсин або фермент, який входить до складу сиру.

Після згортання молока, сир знову нагрівають і під дією температур смужки починають склеюватися і формувати певну форму, з якої потім буде плестися сама косичка. Далі сир необхідно залишити дозрівати, щоб він знайшов гарний колір і став по-справжньому смачним.

Якщо говорити про користь і шкоду сиру, то можна помітити його корисність і небезпека для людей з деякими захворюваннями.

Користь полягає у великому вмісті білка і вітаміну В, якого дуже часто не вистачає в організмі людини, а також кальцію і фосфору. Ці речовини дуже важливі для гарного стану нігтів, волосся і кісткових тканин, а недолік білка може призвести до порушення нормального функціонування організму.

Варто звернути увагу на те, скільки калорій в сирі, адже це трохи більше, ніж в інших сортах, тому для людей з низькою вагою, у яких проблеми з недобором м’язової маси, цей сир буде більш ніж корисний.

Солоний сир менш шкідливий, ніж копчений, який видобувається найчастіше шляхом поєднання рідкого диму, негативний вплив якої на людський організм легко передбачити.

Можна сказати навіть більше, що даний сир дуже рекомендується купувати у виробників, які зарекомендували себе, які точно не стануть обманювати, адже якісна сировина буде їм вигідно, і смак сиру буде відмінним, змушуючи покупців вибирати саме їх продукцію.

Дивіться також  Калорійність знежиреного сиру і домашнього, з медом або зі сметаною

Звичайно, для людей із захворюваннями нирок, ожиріння та непереносимістю сильно солоних продуктів цей сир зовсім не рекомендується, так як наслідки великого і частого вживання можуть бути досить сумними.