Калорійність солі, чому від неї не можна повністю відмовлятися

Досить часто можна почути вислів, в якому сіль порівнюють з білим отрутою. Але не варто бути настільки категоричними. Адже реальний шкоду здоров’ю сіль може принести тільки в тому випадку, якщо щоденні норми її вживання значно перевищені. А як відомо, у всьому потрібно знати міру. Так і відмовитися від неї повністю навряд чи вийде, адже сіль вже міститься практично у всіх продуктах, які ми купуємо в магазині. І страви, приготовані нами, не будуть вже настільки смачні, якщо не додати сіль. Щоб розібратися у всіх перевагах та недоліках цього продукту варто детальніше вивчити його склад, дізнатися калорійність солі.

Існують різні види солі. Вона може бути очищена чи ні, в такому разі її називають кам’яною. Також сіль може відрізнятися по ступені помолу, тоді вона може бути дрібної або великої. Є ще і йодована сіль морська. Види різні, а суть одна.

Вона є подрібнені безбарвні кристали. Як правило, в природі сіль зустрічається з додаванням інших мінеральних солей, що надає їй відтінок бурого кольору.

Ще з давніх часів сіль дуже цінували і прирівнювали до коштовностей. У минулі часи за продукт, який сьогодні є на кожному столі, можна було купити раба. В історії відомий випадок соляного бунту, коли з-за солі було повалено уряд.

На сьогоднішній день ця проблема вже не стоїть так гостро, але цінність цього продукту не зменшилася. Навпаки, її зараз застосовують у багатьох галузях виробництва, тому обсяги видобутку солі воістину величезні.

Для організму людини сіль є життєво важливим продуктом. Містяться в ній речовини впливають на вироблення соляної кислоти, яка входить до складу шлункового соку. Цей продукт сприяє водно-сольового обміну в організмі. Кухонна сіль необхідна для нормального функціонування кісткової і м’язової тканин і нормалізації рівня цукру в крові, тому вона рекомендована людям, що страждають діабетом.

Дивіться також  Гірчиця для схуднення: її користь і як правильно худнути, вживаючи її з медом

Від нестачі солі може виникнути депресивний стан, а також захворювання травної та серцево-судинної систем. Якщо людина тривалий час відчуває нестачу солі, то у нього можуть спостерігатися такі симптоми: млявість, сонливість, запаморочення, нудота, перестають працювати смакові рецептори. Ці симптоми зникнуть, якщо почати поступово вводити в раціон сіль.

Цей продукт використовують при консервації, так як він перешкоджає розвитку бактерій. На питання: «Скільки калорій містить сіль?», можна з впевненість сказати, що калорійність цього продукту дорівнює нулю. Тоді відразу ж напрошується інше запитання: «Чому під час дієти рекомендують обмежувати солодку і солону їжу?».

Якщо з солодощами все очевидно, то чому ж не можна їсти солону їжу, якщо калорійність солі дорівнює нулю? Справа в тому, що при надмірному вживанні солі може виникнути затримка води в організмі, що, безсумнівно, позначиться на вазі. Але повністю відмовляти собі в цьому продукті не варто. Звичайно, існують безсольові дієти, однак, користуватися ними необхідно тільки під наглядом фахівця і при наявності показань до них. Як правило, це пов’язано із захворюваннями нирок. В іншому випадку результат може не виправдати ваші надії.

Негативні якості у солі все-таки теж є. Існує категорія людей, яким рекомендовано обмежити вживання солі. До них відносяться люди, що страждають захворюваннями серцево-судинної системи, нирок і сечовивідних шляхів.

Однак навіть у людей, у яких не виникає таких проблем, при надмірному вживанні солі можуть виникнути високий кров’яний тиск і збільшитися ймовірність інсульту. При різкому підвищенні кров’яного тиску дуже велика ймовірність розвитку хвороб серця, нирок, шлунка.

Поняття «надмірне вживання» досить розмите і не визначає чітких меж дозволеного. Тому варто внести ясність і поговорити про те, яка кількість солі необхідно з’їдати в день, щоб це не спричинило за собою плачевних наслідків.

Дивіться також  Японська дієта на 14 днів: меню (таблиця) і опис

Медики рекомендують здоровій людині вживати в день не більше однієї чайної ложки солі. Це приблизно 6 грам. Але не варто забувати, що цей розрахунок входить сіль з усіх продуктів, які ми вжили. Слід пам’ятати, що сіль вже входить до складу багатьох продуктів, таких як ковбаса, консерви, сир, хліб і т. д.

У висновку хотілося б сказати про те, що сіль ні в якому разі не варто повністю виключати зі свого раціону. І на це є ряд причин. По-перше, вона – життєво важливий продукт для організму, а по-друге, раніше улюблені нами страви без солі втратять свої смакові якості, а значить, не будуть приносити колишнього задоволення. Просто у всьому потрібно знати міру. І тоді не виникне жодних проблем.