Калорійність вина: харчова цінність напівсухого вина, таблиця калорійності вин

Серед всієї алкогольної продукції особливе місце займають вина: вони доречні як на банкетах в ресторанах, так і в домашньому застілля. У ресторанах саме вино, а не якийсь інший алкогольний напій, подають в якості аперитиву, воно найчастіше супроводжує рибні, м’ясні та овочеві страви.

Як і будь-який продукт харчування, вино має свою калорійність. Слово «калорійність» лякає багатьох людей, що стежать за своїм харчуванням. Якщо ви з їх числа, то неодмінно замислювалися про те, яка ж калорійність того чи іншого алкогольного напою.

Сортів і видів вин дуже багато, і лише справжній знавець може відрізнити одне вино від іншого за смаком і ароматом. Калорійність будь-якого вина безпосередньо залежить від його виду, процентного вмісту цукру і його градуси. Цю інформацію дуже легко знайти на етикетці будь-пляшки з вином і обов’язково ознайомитися перед покупкою.

Таблицю калорійності вина ви можете побачити нижче:

Калорійність сухого і напівсухого вина

Найбільш низькокалорійними з усіх вважаються біле і червоне сухі вина, в середньому калорійність сухого вина коливається від 60 до 100 кілокалорій. Тому людям, що сидять на дієтах, правильному харчуванні або просто стежать за своїм здоров’ям, рекомендується звернути увагу саме на них.

Калорійність білого сухого вина найнижча і становить 60 кілокалорій на 100 грам напою. Калорійність сухого червоного вина трохи вище – 70 кілокалорій.

Ці види вин не тільки легені, але і найбільш корисні для організму. Келих такого вина під час їжі поліпшить травлення і апетит, зігріє і зніме спазм судин. Звичайно, у всьому потрібна міра, і тоді цей алкогольний напій принесе тільки користь.

Також ці вина широко використовуються в приготуванні різних страв, що надає останнім не тільки неповторний смак, але і примножує його користь.

Дивіться також  Скільки калорій в пельменях варених домашніх і магазинних

Харчова цінність напівсухого вина наступна: 2,5 г вуглеводів, 0,3 г білків і повна відсутність жирів, а калорійність трохи вище сухого і становить близько 78 кілокалорій.

Калорійність солодкого і напівсолодкого вина

Якщо ви стежите за калорійністю споживаних продуктів, то варто бути розумніше при вживанні солодких і напівсолодких вин. Один – два келихи на тиждень навряд чи позначаться на вашій фігурі, але все ж з цими винами потрібно бути обережніше.

Енергетична цінність десертних вин повинна насторожити: 47% вуглеводів проти 2% у сухих вин.

Десертні вина отримали свою назву із-за того, що вміст цукру в них набагато вище, ніж в сухих винах, а також вони подаються найчастіше до десертів, морозива, фруктів, кулінарним виробам. Також їх часто використовують як інгредієнт для солодкого коктейлю.

Найбільш висококалорійним вином прийнято вважати кріплене напівсолодке, калорійність якого складає цілих 250 кілокалорій на 100 грам. Якщо ви прихильник здорового харчування, ретельно стежите за фігурою, то вам слід уникати улюбленого багатьма «Кальвадос», що містить до 350 кілокалорій, і «Кагору», який містить близько 150 кілокалорій на 100 грам.

Калорійність солодких вин, таких, як вермут, херес, мадера від 140 до 170 кКал. Їх треба вживати з особливою обережністю. Різниця в калорійності білого і червоного вина незначна.

Самим оптимальним рішенням буде віддати перевагу напівсолодким винам. Так, наприклад, калорійність білого напівсолодкого близько 100 кілокалорій, а червоного напівсолодкого – 150 кілокалорій, але останнім набагато корисніше для здоров’я.

Відмінностей в калорійності магазинного вина та вина, приготованого в домашніх умовах, практично немає, скрізь вона залежить від градусів і цукру. Калорійність домашнього вина зазвичай коливається від 60 до 250 кілокалорій на 100 грам.

Дивіться також  Чи товстіють від сала, скільки його можна з'їсти без шкоди для фігури

Цікаві відео по темі статті