Кип’ячена вода: користь і шкода, корисніше вона сирої

Людині, організм якого складається з рідини на 70%, життєво необхідно пити достатню кількість води. Вона потрібна для нормального протікання всіх процесів у нашому організмі. Але яку ж воду краще пити? Рідину, яка тече з-під крана у великих містах, малопридатна для пиття, тому багато хто воліє кип’ятити воду. Але чи все так просто? Корисно пити кип’ячену воду або це суцільний шкоду? З цими питаннями потрібно розібратися детальніше.

Що відбувається при кип’ятінні води

У фізиці підлогу кипінням розуміється процес переходу рідкого стану в пароподібний, що супроводжується появою пухирців при температурі 100 градусів. Умовно процес кип’ятіння ділиться на такі етапи:

  • На дні ємності з’являються дрібні поодинокі бульбашки, які потім піднімаються до поверхні води і групуються переважно біля стінок посудини.
  • Бульбашок з’являється багато. Вони провокують помутніння, а потім побіління рідини. Даний етап також відомий як «білий ключ», так як процес схожий на біг джерельної води. Любителі чаю часто знімають з плити чайник саме на цьому етапі, не даючи воді закипіти.
  • Далі відбувається інтенсивне бурління, лопання великих бульбашок і сильне виділення пари. Вода розбризкується з посуду.

Користь і шкода кип’яченої води до цих пір викликають масу сумнівів. Кип’ятіння водопровідної води вирішує такі завдання:

  • Вбиває мікроорганізми;
  • Зменшує жорсткість води;
  • Зменшує вміст хлору.

У цьому полягає основна користь кип’яченої води. Жорсткі солі залишаються у вигляді осаду на дні ємності, велика частина бактерій гине. Особливо кип’ятіння актуально в жарку пору року, коли, незважаючи на хлорування, кількість мікроорганізмів у воді стає більше.

Однак кип’ятіння не знищує вірус гепатиту А, паличку ботулізму. Крім того, якщо вода стоїть довго, бактерії можуть потрапити в неї знову. Тому кип’ячена вода, користь і шкода здоров’ю від якої не так очевидні, не може зберігатися протягом декількох днів. Кип’ятіння робить воду м’якше. При цьому концентрація певних солей стає вище зважаючи випаровування рідини.

Дивіться також  В яких продуктах містяться тваринні жири, що відноситься до шкідливих ліпідів