Кип’ячена вода: користь і шкода, корисніше вона сирої

Людині, організм якого складається з рідини на 70%, життєво необхідно пити достатню кількість води. Вона потрібна для нормального протікання всіх процесів у нашому організмі. Але яку ж воду краще пити? Рідину, яка тече з-під крана у великих містах, малопридатна для пиття, тому багато хто воліє кип’ятити воду. Але чи все так просто? Корисно пити кип’ячену воду або це суцільний шкоду? З цими питаннями потрібно розібратися детальніше.

Що відбувається при кип’ятінні води

У фізиці підлогу кипінням розуміється процес переходу рідкого стану в пароподібний, що супроводжується появою пухирців при температурі 100 градусів. Умовно процес кип’ятіння ділиться на такі етапи:

  • На дні ємності з’являються дрібні поодинокі бульбашки, які потім піднімаються до поверхні води і групуються переважно біля стінок посудини.
  • Бульбашок з’являється багато. Вони провокують помутніння, а потім побіління рідини. Даний етап також відомий як «білий ключ», так як процес схожий на біг джерельної води. Любителі чаю часто знімають з плити чайник саме на цьому етапі, не даючи воді закипіти.
  • Далі відбувається інтенсивне бурління, лопання великих бульбашок і сильне виділення пари. Вода розбризкується з посуду.

Користь і шкода кип’яченої води до цих пір викликають масу сумнівів. Кип’ятіння водопровідної води вирішує такі завдання:

  • Вбиває мікроорганізми;
  • Зменшує жорсткість води;
  • Зменшує вміст хлору.

У цьому полягає основна користь кип’яченої води. Жорсткі солі залишаються у вигляді осаду на дні ємності, велика частина бактерій гине. Особливо кип’ятіння актуально в жарку пору року, коли, незважаючи на хлорування, кількість мікроорганізмів у воді стає більше.

Однак кип’ятіння не знищує вірус гепатиту А, паличку ботулізму. Крім того, якщо вода стоїть довго, бактерії можуть потрапити в неї знову. Тому кип’ячена вода, користь і шкода здоров’ю від якої не так очевидні, не може зберігатися протягом декількох днів. Кип’ятіння робить воду м’якше. При цьому концентрація певних солей стає вище зважаючи випаровування рідини.

Дивіться також  Калорійність чорного хліба, чому від нього товстіють