Насіння чіа: корисні властивості, протипоказання, що це таке

Існує велика кількість продуктів харчування, які дозволяють не тільки насититися, але і поліпшити стан організму. Наприклад, насіння чіа, які у нас на батьківщині поки відомі не дуже, зате вважаються одним з головних символів західного світу. На їх основі готуються різні страви, які допомагають у профілактиці та лікуванні різних захворювань. Також цінує цей продукт сучасна медицина, застосовуючи їх для виробництва ряду фармакологічних препаратів, в тому числі і антибіотиків. Розберемося, чим корисні насіння чіа, що це взагалі таке, коли можна і не можна їх вживати.

Насіння чіа: що це таке?

Насіння чіа, також відомі, як зерна шавлії іспанської – це насіння невеликого розміру, що ростуть в країнах Південної Америки. Вони використовувалися ще з давніх часів, причому в самих різних цілях. Зараз чіа активно набувають популярність в кулінарії, але також їх можна використовувати в лікувальних цілях – це прекрасні антибіотики природного походження.

До приходу європейців практично вся медицина заселяють в той час Америку індіанців базувалася саме на насіння чіа. Зважаючи на це можна стверджувати, що лікувальні властивості цього продукту доведено не одним століттям. І в наш час ця харчова добавка залишається актуальною, причому цінують її як в кулінарії, так і в народній і традиційній медицині.

Цей Продукт дуже цінний з точки зору свого складу. Зерна включають в себе вітаміни А, Е, С, групи В, причому концентрація їх у кілька разів вище, ніж у шипшині, шпинаті та інших корисних рослинних продуктів. Також чіа багаті мінералами, такими як кальцій, калій, цинк, фосфор і так далі.

Склад насіння включає в себе велику кількість поліненасичених жирних кислот омега-3. 100 грам насіння містять в два рази більше цього компонента, ніж аналогічна кількість лосося. Калорійність насіння чіа становить 486 ккал/100 г. Вони включають в себе 31% жирів, 17% білків та 42% вуглеводів.

Дивіться також  Сир на сніданок: чи корисний він для схуднення