Насіння чіа для схуднення: їх калорійність, склад, користь

Світ дієтології так само схильний до сенсацій, як і світ моди або науки. Відмінність полягає в тому, що наука має точне обґрунтування своїх відкриттів, що базується на численних експериментах і дослідженнях, а новини моди серйозно не впливають на повсякденне життя.

Поява терміна «суперфуд», з одного боку, вселило надію на те, що людству, нарешті, дано шанс отримати панацею і протистояти чумі сучасності, хвороби ожиріння.

З іншого боку, треба враховувати агресивні бізнес-стратегії маркетологів, які вміють згодувати наївному споживачеві навіть дорожню пил під виглядом «корисного порошку, залишеного прибульцями», важливо тільки грамотно розрекламувати цілющий продукт, і справа в капелюсі. Натовпи худнуть дам з радістю будуть тоннами купувати чарівний засіб.

Саме тому поява насіння невідомого раніше рослини чіа у багатьох жінок, розумно ставляться до свого здоров’я, зайвого оптимізму не викликало. Спробуємо розібратися, звідки прийшло до нас це рослина, ніж його реальна користь і шкоду.

Іспанська шавлія, насіння, якого називаються чіа, росте в Мексиці і Гватемалі. Назва насіння в перекладі означає «сила». До складу насіння входять 17% білків, 31% жирних кислот, решта – вуглеводи.

Відразу хотілося б відзначити, що калорійність насіння надзвичайно висока. У ста грамах продукту міститься близько 496 кілокалорій. Як же можна зменшити вагу, вживаючи такий калорійний продукт?

Парадокс полягає в наступному: при взаємодії з рідиною насіннячко чіа збільшується в обсязі майже в дванадцять разів. Враховуючи ці, воістину чарівні властивості, чіа може вживатися для зменшення апетиту, нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту, зміцнення імунної системи, і найголовніше – для зниження ваги.

Ще одна дивна властивість чіа – це наявність амінокислот, які допомагають синтезувати амінокислоту триптофан, яка вкрай необхідна людині для стабільності нервової системи. Самостійно триптофан, який є провітаміном, людський організм не виробляє, тому вегетаріанці охоче вживають у їжу чіа з-за великої кількості рослинного білка, що містить жирні амінокислоти.

Дивіться також  Дієти для схуднення після 45 років: як поліпшити обмін речовин