Навіщо потрібен гейнер, як його правильно приймати до і після тренування

Кожен, хто ставить перед собою мету мати красиву рельєфну фігуру, стикається з питаннями організації харчування, в тому числі використання різних добавок. Однією з таких широко рекламованих і популярних добавок є протеїн. І закономірно виникають питання: «Навіщо потрібен гейнер? Наскільки він безпечний і корисний?»

Властивості протеїну

Купити протеїн – це такий же білок, що міститься в різних продуктах харчування, тільки в концентрованому вигляді і очищений від інших речовин. Як наслідок, в ході вживання протеїну за рахунок містяться в білку амінокислот тільки наростає м’язова маса без збільшення жирової тканини.

Це робить добавку вельми привабливою не тільки для бажаючих зробити м’язи об’ємними, але і для тих, хто ставить перед собою завдання схуднути. Тому при виборі протеїну, кількість видів якого величезна, слід ознайомитися зі складом.

Основні види протеїну

Поширеними видами протеїну є сироватковий, казеїновий, соєвий, яєчний, які розрізняються не тільки за складом, але і механізмом впливу на організм.

Так, сироватковий, інакше його ще називають «швидкий», засвоюється організмом за короткий час (1-2 години), доставляючи необхідні амінокислоти. Такий протеїн рекомендується вживати відразу після тренування, щоб пошкоджені м’язи інтенсивніше відновлювалися і формувалися.

Казеїновий «працює» значно повільніше і живить організм рівномірно протягом більш тривалого періоду, що дозволяє худнути, але не втрачати м’язову масу. Такий вид добавки рекомендується приймати перед сном або замінивши їм один із прийомів їжі.

Принцип дії соєвого схожий з казеїновим, але такий протеїн має низьку цінність з біологічної точки зору, що робить його не особливо популярним серед професіоналів. Разом з тим цей вид протеїну незамінний для вегетаріанців.

Яєчний займає проміжне положення за ступенем засвоюваності і оптимальний по ступені впливу, що дозволяє використовувати його при постановці різних спортивних завдань.

Дивіться також  Чай «Тайфун» для схуднення: наскільки він ефективний

Існує змішаний (комплексний) тип протеїну, назва якого говорить сама за себе. Це універсальний вид, який також підходить для реалізації різних цілей.

Мета, з якою застосовують протеїн

Найважливіша мета – запобігання пошкодження і швидке відновлення м’язової тканини. Прийом протеїну до занять і після дозволяє збільшити швидкість синтезу білка, що в першому випадку забезпечує необхідний захист м’язів, на які дається навантаження, у другому активізує їх відновлення і зростання.

Нарощування тільки м’язової маси неможливе без спортивного харчування, так як в різних продуктах поряд з білком містяться й інші речовини. Таким чином, збільшення споживання білка неминуче призводить і до зростання надходять в організм жирів, а також вуглеводів, що тягне за собою небажане збільшення жирової тканини. Тому протеїн незамінний для охочих наростити саме м’язи або збільшити свою вагу, так щоб фігура виглядала пружною, а тіло пружним.

Оптимальний протеїн і для бажаючих схуднути, оскільки при вживанні протеїну відбувається спалювання саме жиру, а не м’язової маси, що має місце при використанні різних дієт.

Безпечний прийом протеїну для жінок

Враховуючи, що протеїн являє собою звичайний білок, який щодня надходить разом з їжею, то особливих рекомендацій для його прийому саме дівчатами чи жінками немає.

Однак пити протеїн рекомендується не всім: слід воздержать при індивідуальній непереносимості, ниркової недостатності або інших захворюваннях нирок.

Крім того, слід убезпечити себе і не купувати товар сумнівної якості, а також не нехтувати рекомендованими дозуваннями, консультацією фахівця. Неприпустимо повністю переходити на харчування тільки активною добавкою, в основі повинна лежати збалансована дієта.

Відео по темі статті