Нервова анорексія: причини, симптоми і ознаки, лікування, наслідки

Дізнайтеся, що являє собою нервова анорексія: основні стадії та клінічна картина. Як вчасно розпізнати захворювання і змусити хворого лікуватися? Останнім часом лікарі все частіше змушені ставити діагноз «нервова анорексія».

Дізнайтеся, що являє собою нервова анорексія: основні стадії та клінічна картина. Як вчасно розпізнати захворювання і змусити хворого лікуватися?

Останнім часом лікарі все частіше змушені ставити діагноз «нервова анорексія». З 13-14 років дівчатка-підлітки підсідають на дієти, свідомо виснажуючи себе голодом і заняттями спортом. Все це призводить не тільки до худорби, але і до порушення практично всіх функцій внутрішніх органів. При відсутності лікування захворювання може призвести до летального результату. В якості профілактики батьки повинні своєчасно пояснювати дітям, що це таке і чим це небезпечно. А для цього їм самим треба знати, що собою являє дана патологія.

Що це таке?

На відміну від симптоматичної та лікарської, нервова анорексія — це психічний розлад прийому їжі, коли людина свідомо відмовляється від їжі з метою схуднення або для підтримання зниженого ваги.

Деякі медики вважають, що дане захворювання є різновидом самоушкодження. У хворих спостерігається нездорове бажання досягти мінімального значення на вагах і патологічний страх ожиріння. При цьому вони відрізняються спотвореним сприйняттям свого тіла, вважаючи його недосконалим, навіть якщо з фігурою немає особливих проблем.

На даний момент часу синдром нервової анорексії ретельно вивчається вченими різних країн, так як в окремих випадках його причини і механізм виникнення залишаються неясними. Проводяться всілякі дослідження, їх головна мета — розробити єдиний терапевтичний комплекс, який давав би 100%-ву гарантію одужання. Ті методики лікування, які є на даний момент, не завжди виявляються ефективними.

Походження назви. Термін «анорексія» походить від двох старогрецьких слів: «ἀν» — частка заперечення, як в російській мові — «не», і «ὄρεξις», що перекладається як «апетит».

Дивіться також  Липокарнит (Lipocarnit): склад, інструкція із застосування, протипоказання, аналоги