Низькокалорійний алкоголь: таблиця калорійності спиртних напоїв

На сьогоднішній день багато людей все частіше стали приділяти увагу здоровому способу життя. Є різні групи продуктів харчування, наприклад, корисні, нейтральні й ті, від яких варто відмовитися. Майже всі дієтологи приписують алкоголь до останньої групи.

Але мало хто може взагалі не вживати алкоголь. Адже він постійно присутній на різноманітних корпоративів, сімейних урочистостях, фуршетах і навіть на простих дружніх зустрічах не обходяться без чого-небудь слабоалкогольного.

А у деяких людей є згубна звичка при будь-яких стресових ситуаціях вживати якийсь алкоголь, який припадає в якості «заспокійливого». У більшості алкогольних напоїв калорійність не поступається калорійності кондитерських і борошняних виробів.

Засвоюється алкоголь таким чином, що під час потрапляння напою в рот, він миттєво проникає в кров, а у разі прийняття алкоголю з якою-небудь їжею процес всмоктування відбувається повільніше, тому і почуття сп’яніння теж сповільнюється.

Коли спирт починає розщеплення в організмі, їжа, що надійшла з ним, знаходиться в «очікуванні», у зв’язку з цим жири встигають відкластися в організмі з-за повільного обміну речовин. Ще алкоголь називають потужним стимулятором апетиту.

Також весь алкоголь відомий своїм сечогінним ефектом, що сприяє зневоднення організму й виведення з нього багатьох корисних речовин.

До того ж велику популярність мають коктейлі, в яких міститься багато різних компонентів, вдало замінюють по калорійності різні десерти та солодощі.

У барменів весь час виникають ідеї з приводу оригінальних сумішей та сполучень алкоголю з лікерами, наприклад, шоколадний мартіні або гарячий коктейль з рому. Все робиться для того, щоб дивувати і вражати клієнтів і збільшувати прибуток бару.

І адже ніхто не замислюється, що випивши склянку такого коктейлю, отримуєш стільки ж калорій, як з’ївши ситний обід. А адже такі коктейлі дуже просто розбавити і зробити їх не такими калорійними, попросивши покласти в напій побільше льоду або налити трохи води. Пропонують ще скористатися таким способом, як чергування алкогольних і безалкогольних напоїв.

Дивіться також  Дієтичні солодощі в домашніх умовах до чаю, як їх приготувати

Щоб алкоголь завдавала якомога менше шкоди здоров’ю, потрібно створити певні умови для його повільного всмоктування організмом. Не рекомендується змішувати спиртне разом з газировками, обмежити обсяги випитого шампанського або коктейлів.

Пиво взагалі насичене вуглекислим газом і завдяки цьому його відносять до напоїв, які погано поглинаються.

Завжди намагайтеся вибирати спиртні напої з найменшою кількістю алкоголю. Коли ви замовляєте коктейлі в кафе і ресторанах, до їх складу входить багато цукру з-за змішування різноманітних напоїв. Радять перед тим, як вжити якийсь алкогольний напій, випити пару склянок води. За допомогою цього вам вдасться не переборщити з дозою спиртного і вийти утриматися від поїдання зайвого салату або м’ясного блюда.

Складемо таблицю з рейтингом самих низькокалорійних напоїв, за допомогою якої ви зможете легко розібратися в кількості калорій обраного алкоголю.

Напій

Кількість кілокалорій

1. Пиво світле

Низькокалорійний напій, в якому 100 грам містить 60 кілокалорій. Але є не дуже хороший нюанс, його випивають у великій кількості, ніж напої міцніше.

2. Вино сухе

У ньому міститься 70 кКалл. Через вміст у складі дубильних речовин, сповільнюється поглинання організмом спиртових молекул.

3. Вино напівсухе

Кількість калорій дорівнює 78 од.

4. Шампанське сухе

З калорійністю близько 85 од. До того ж його шипуче стан негативно впливає на організм людини.

5. Вино напівсолодке

В ньому 90 кілокалорій.

6. Вино солодке

Кількість калорій приблизно 100 од.

7. Пиво темне

У нього міститься така ж кількість, як і у солодкого вина.

8. Шампанське напівсолодке

У цьому напої налічується 120 кКал.

9. Віскі, коньяк, горілка

На 100 грам такої алкогольної випивки припадає 240 кКал.

10. Лікер і коктейлі з його присутністю

Дивіться також  Кунжутне насіння: користь і шкода, як приймати для здоров'я організму

Це найбільш калорійно-містять спиртні напої, 100 грам вміщує в собі мінімум 300 кКал.

 

Але все ж, незважаючи на те, що пиво вважається самим низькокалорійним алкоголем, небажано його часто вживати, щоб не піддавати організм негативного впливу вуглекислого газу, що міститься в пиві.

Тепер, після того, як визначилися з показниками калорійності алкоголю, з легкістю можна планувати кількість і вид спиртних напоїв, випитих на торжестві або вечірці.

Але якщо ви бажаєте мати струнку, красиву і елегантну постать, відчуття легкості в тілі і завжди бути в енергійному і позитивному настрої, то більшу користь принесе повну відмову від вживання спиртних напоїв.