Низькокалорійний алкоголь: таблиця калорійності спиртних напоїв

На сьогоднішній день багато людей все частіше стали приділяти увагу здоровому способу життя. Є різні групи продуктів харчування, наприклад, корисні, нейтральні й ті, від яких варто відмовитися. Майже всі дієтологи приписують алкоголь до останньої групи.

Але мало хто може взагалі не вживати алкоголь. Адже він постійно присутній на різноманітних корпоративів, сімейних урочистостях, фуршетах і навіть на простих дружніх зустрічах не обходяться без чого-небудь слабоалкогольного.

А у деяких людей є згубна звичка при будь-яких стресових ситуаціях вживати якийсь алкоголь, який припадає в якості «заспокійливого». У більшості алкогольних напоїв калорійність не поступається калорійності кондитерських і борошняних виробів.

Засвоюється алкоголь таким чином, що під час потрапляння напою в рот, він миттєво проникає в кров, а у разі прийняття алкоголю з якою-небудь їжею процес всмоктування відбувається повільніше, тому і почуття сп’яніння теж сповільнюється.

Коли спирт починає розщеплення в організмі, їжа, що надійшла з ним, знаходиться в «очікуванні», у зв’язку з цим жири встигають відкластися в організмі з-за повільного обміну речовин. Ще алкоголь називають потужним стимулятором апетиту.

Також весь алкоголь відомий своїм сечогінним ефектом, що сприяє зневоднення організму й виведення з нього багатьох корисних речовин.

До того ж велику популярність мають коктейлі, в яких міститься багато різних компонентів, вдало замінюють по калорійності різні десерти та солодощі.

У барменів весь час виникають ідеї з приводу оригінальних сумішей та сполучень алкоголю з лікерами, наприклад, шоколадний мартіні або гарячий коктейль з рому. Все робиться для того, щоб дивувати і вражати клієнтів і збільшувати прибуток бару.

І адже ніхто не замислюється, що випивши склянку такого коктейлю, отримуєш стільки ж калорій, як з’ївши ситний обід. А адже такі коктейлі дуже просто розбавити і зробити їх не такими калорійними, попросивши покласти в напій побільше льоду або налити трохи води. Пропонують ще скористатися таким способом, як чергування алкогольних і безалкогольних напоїв.

Дивіться також  Що не можна їсти, щоб схуднути?

Щоб алкоголь завдавала якомога менше шкоди здоров’ю, потрібно створити певні умови для його повільного всмоктування організмом. Не рекомендується змішувати спиртне разом з газировками, обмежити обсяги випитого шампанського або коктейлів.

Пиво взагалі насичене вуглекислим газом і завдяки цьому його відносять до напоїв, які погано поглинаються.

Завжди намагайтеся вибирати спиртні напої з найменшою кількістю алкоголю. Коли ви замовляєте коктейлі в кафе і ресторанах, до їх складу входить багато цукру з-за змішування різноманітних напоїв. Радять перед тим, як вжити якийсь алкогольний напій, випити пару склянок води. За допомогою цього вам вдасться не переборщити з дозою спиртного і вийти утриматися від поїдання зайвого салату або м’ясного блюда.

Складемо таблицю з рейтингом самих низькокалорійних напоїв, за допомогою якої ви зможете легко розібратися в кількості калорій обраного алкоголю.

Напій

Кількість кілокалорій

1. Пиво світле

Низькокалорійний напій, в якому 100 грам містить 60 кілокалорій. Але є не дуже хороший нюанс, його випивають у великій кількості, ніж напої міцніше.

2. Вино сухе

У ньому міститься 70 кКалл. Через вміст у складі дубильних речовин, сповільнюється поглинання організмом спиртових молекул.

3. Вино напівсухе

Кількість калорій дорівнює 78 од.

4. Шампанське сухе

З калорійністю близько 85 од. До того ж його шипуче стан негативно впливає на організм людини.

5. Вино напівсолодке

В ньому 90 кілокалорій.

6. Вино солодке

Кількість калорій приблизно 100 од.

7. Пиво темне

У нього міститься така ж кількість, як і у солодкого вина.

8. Шампанське напівсолодке

У цьому напої налічується 120 кКал.

9. Віскі, коньяк, горілка

На 100 грам такої алкогольної випивки припадає 240 кКал.

10. Лікер і коктейлі з його присутністю

Дивіться також  Скільки калорій у вівсяному печиві, чи можна його їсти на дієті

Це найбільш калорійно-містять спиртні напої, 100 грам вміщує в собі мінімум 300 кКал.

 

Але все ж, незважаючи на те, що пиво вважається самим низькокалорійним алкоголем, небажано його часто вживати, щоб не піддавати організм негативного впливу вуглекислого газу, що міститься в пиві.

Тепер, після того, як визначилися з показниками калорійності алкоголю, з легкістю можна планувати кількість і вид спиртних напоїв, випитих на торжестві або вечірці.

Але якщо ви бажаєте мати струнку, красиву і елегантну постать, відчуття легкості в тілі і завжди бути в енергійному і позитивному настрої, то більшу користь принесе повну відмову від вживання спиртних напоїв.

Відео по темі статті