Причини почуття голоду після їжі, з чим пов’язане бажання знову перекусити

Якщо вас відвідує почуття голоду відразу після прийому їжі, відчуття, яке не дає спокою, то це привід прислухатися до свого організму, можливо, у вас просто порушений режим харчування, а може, це відгомін більш серйозної проблеми зі здоров’ям.

У будь-якому випадку бажано пройти обстеження у гастроентеролога і отримати відповідне призначення з управління цим станом, і, якщо необхідно, рецепт лікування.

Так які існують причини почуття голоду після їжі? Адже, погодьтеся, це не зовсім нормальний стан, коли після прийому їжі відразу хочеться знову їсти.

Однією з перших причин швидкого виникнення почуття голоду вважається недостатньо ситний сніданок. Якість ранкового прийому їжі є запорукою працездатності людини на весь день, із сніданком в організм повинен надходити заряд енергії, якого повинно вистачати хоча б до обіду.

Бажано, щоб у сніданок входили енергетично цінні та поживні яйця, цільнозерновий хліб, молочні продукти, каші і цитруси.

Наступною причиною, якою можна позначити почуття голоду, є в цілому неправильний підхід до харчування. Якщо весь день харчуватися насиченим вуглеводами фастфудом, то організм почне вимагати інші необхідні йому елементи.

Також не варто забувати про користь води. Її потрібно вживати якомога більше. Вона має здатність вгамовувати почуття голоду, до того ж сприяє більш швидкому виведенню шлаків з організму і більш м’якому перетравленню їжі.

Можливо, ви дотримуєтеся дієти, яка не заповнює всі необхідні мінімальні запити організму. Дієта позбавить вас від зайвих кілограмів, але якщо ви постійно відчуваєте стрес і почуття голоду, то це неправильно.

Важливо переглянути підхід до харчування і перестати голодувати. Пам’ятайте, що після прийомів їжі, повинно бути відчуття насичення, а не бажання закинути в себе щось ще.

Дивіться також  Що можна їсти, коли худнеш: насіння, мед, кава, десерти - підходять такі продукти, котрі худнуть

Якщо ваша дієта дотримується вами в цілях лікування будь-якої хвороби, і ви не можете від неї відмовитися, то варто додати в раціон овочі та фрукти, цільні злаки, у невеликій кількості вони не нашкодять, зате зможуть усунути почуття голоду.

Можна припустити, що у разі виникнення бажання перекусити відразу після їжі, у людини є серйозні генетичні або гормональні проблеми. Тому бажано звернутися за допомогою до фахівців, щоб виключити або підтвердити можливе порушення і, відповідно, почати його лікувати.

Відчуття стресу, депресія викликають нездоровий апетит, бажання смаковими відчуттями і почуттям наповнення шлунка заглушити переживання і муки, таким чином, людина заїдає стрес, тобто споживає набагато більше необхідного йому обсягу їжі, що негативно відбивається на його здоров’ї.

Відчуття порожнього шлунку відразу після трапези може виникнути у людей, які ведуть гиподинамичный спосіб життя, багато працюють в сидячому положенні і не займаються спортом. У такому разі їх шлунок при перетравленні великого об’єму їжі поступово розтягується і дуже швидко починає просити добавки. Поступово кількість їжі для насичення буде зростати.

У людей, які займаються розумовою роботою, часто виникає бажання спожити що-небудь солодке, мозку при активній діяльності починає не вистачати глюкози. З найбільшою користю його можна нагодувати глюкозою допомогою картоплі, зернових продуктів, горіхів і кукурудзи.

Дуже важливим фактором є наявність повноцінного сну, незважаючи на інтенсивність нашого життя, необхідно приділяти цьому чимале значення. Так як внаслідок порушення режиму сну, систематичного відпочинку менше восьми визначених годин, в організмі можуть початися збої, пов’язані не тільки з відчуттям насичення, але і з пам’яттю, концентрацією уваги, психологічним станом.