Продукти, які допомагають худнути, список

Правильне схуднення неможливо без здорового раціону, який буде створювати дефіцит калорій, а не їх надлишок. Тому важливо стежити за тим, що ви їсте і чим себе наповнюєте. Одні продукти допомагають худнути, інші — заважають. Існують низькокалорійні продукти для схуднення, які допомагають втрачати зайві кілограми, при цьому, не голодуючи. Їх потрібно взяти на озброєння і включити в свій раціон, адже вони можуть бути і смачними і корисними, і абсолютно безпечними для фігури.

Що впливає на калорійність продукту?

Повна калорійність того чи іншого продукту харчування – це сума кількості енергії, яка утворюється при переробці всіх видів з’єднань в нашому організмі. При засвоєнні жири утворюють 9,3 кілокалорії на грам, білки – 4,5 ккал/г, а вуглеводи – 4,1 ккал/р. Щоб організм повноцінно функціонував, жінці в день потрібно отримувати приблизно 1500 ккал в добу, чоловікові – 2200 ккал. Вважається, що самі низькокалорійні продукти для схуднення – це ті, які на 100 грамів містять не більше 100 ккал.

Калорійність продукту визначається його хімічним складом, кількістю і змістом у ньому білків, вуглеводів і жирів. Енергетична цінність також залежить від засвоюваності їжі, від стану мікрофлори кишечника, від роботи травної системи і обміну речовин.

Також важливий чинник, який впливає на калорійність – це теплова обробка. Смаження і варіння підвищують енергетичну цінність. Це потрібно враховувати, готуючи страви і складаючи низькокалорійне меню.

Також калорійність залежить від подрібнення і перемішування продукту. Вважається, що чим більше подрібнена їжа, тим краще організм засвоює її частинки, зберігаючи енергетичні ресурси, які не витрачаються на пережовування. Так, продукти, які подрібнені до стану пюре, краще засвоюються організмом, вимагаючи менших витрат енергії. Ну а енергетичні ресурси продукту, які організм не використовує, відкладаються у вигляді жиру.

Дивіться також  Висівки житні: користь і шкода, як приймати для схуднення та здоров'я