Полба: що це таке – фото крупи і опис

Багато сучасні рослини є продуктом селекції і істотним чином відрізняються від таких рослин, які їли люди століттями раніше. Наприклад, пшениця, завдяки якій люди перейшли з кочування до існування в поселеннях, істотно відрізнялася від сучасної, мова йде про дикої пшениці, яка надавала не таку кількість, але багато в чому була корисніше.

Нинішня пшениця в певному сенсі є мутантом вирощеним для отримання великої кількості зерна при різних кліматичних умовах. Тим не менш, до цих пір збереглися і предки пшениці, зокрема полба, фото якої вказує на певну схожість цих культур. Ця крупа не схильна до схрещування і тому залишилася в найбільш чистому вигляді досі.

Історія або з чого варили полбу

На Русі ще відносно недавно знали і активно використовували рецепти страв з полби, тільки з приходом технічного прогресу дане зерно стали забувати і замінювати більш продуктивним і вигідному в економічному сенсі. Зараз дане зерно може пропонуватися і під іншими назвами, які використовувалися і раніше:

  • двузернянка,
  • эммер,
  • спельта,
  • камут.

По суті, вариво з пшениці і називали полбой, тільки от пшениця раніше була зовсім інша. Такі злаки, які використовуються зараз вважаються окультуреними, а полба це фактично смітна пшениця, яка є не самим оптимальним варіантом для вирощування в промислових масштабах. Чому, скажемо далі.

Відомі свідоцтва про вирощуванні полби на території Давньої Греції і Вавилона. Насправді ця крупа була пшеницею, а для сучасної пшениці є далеким предком, який, тим не менш, залишився практично у первісному вигляді.

Чому цей злак перестали вирощувати? Відповідь дуже проста – з причини технічного прогресу. Адже комбайн не може збирати і вымолачивать полбу, таке можливо тільки в ручному зборі. Тому промислове вирощування стало невигідним і селекціонери придумали спеціальні сорти пшениці, які можливо збирати у величезних кількостях. Тим не менш, за таку вигоду довелося платити корисними властивостями рослини і сучасна пшениця, яку легко збирати комбайнами є значно менш корисною і містить меншу кількість потрібних організму елементів. Перехід якості в кількість, так сказати.

Дивіться також  Сама калорійна їжа: список і опис продуктів, чому вони небезпечні для фігури