Що потрібно їсти після тренування, навіщо потрібні вуглеводи

Коли починаєш займатися спортом, то часто концентруєшся виключно на тренажерах, гантелях і прокачування всіх м’язів. Але з часом починаєш помічати, що результат набагато гірше, ніж у обізнаних людей, з якими доводиться займатися. І справа не в якихось чарівних засобах, які допомагають моделювати фігуру або нарощувати м’язи, а саме в правильному харчуванні. Тому сьогодні хочеться поговорити про те, що потрібно їсти після тренування, щоб був відмінний результат і хороше самопочуття.

Після тренування організм потребує посиленої порції корисних мікроелементів. От, наприклад, навіщо потрібні вуглеводи, які обов’язково вживають разом з білком? Справа в тому, що вуглеводи відповідають за надходження достатньої кількості інсуліну в організм, без якого м’язові волокна почнуть руйнуватися, а білок, як відомо, є будівельним матеріалом для тих же м’язів.

Якщо є бажання збільшити власну м’язову масу, то під час тренувань жоден спортсмен не обходиться без мікротравм внутрішніх волокон. Це абсолютно нормальне явище і, по суті, непомітне для людини. І саме після їх загоєння у людини збільшується сила і стає помітно більше обсяг м’язової маси. І для нормального загоєння знову ж таки потрібен білок і вуглеводи, щоб цей процес пройшов нормально і приніс певні результати.

В цей же час відбувається відновлення організму, що є дуже важливим моментом після важких тренувань.

До речі, не забувайте правильно розрахувати кількість білка. В цьому немає нічого складного, так як на один кілограм людської маси має припадати один грам білкової їжі. Тобто, якщо вага тренується 65 кілограмів, то у їжі повинно бути рівно 65 грам білка. Тільки в такому випадку дуже важливо пам’ятати, що в організмі не засвоїться більше 30-40 грам білка, а це означає, що його потрібно розділити на два прийоми їжі до і після тренування.

Дивіться також  Як чоловікові позбутися живота великого і товстого, найшвидший спосіб

Але ж не всі хочуть стати качком і наростити м’язову масу, правда? Багато йдуть в спортзал, наприклад, для розвитку витривалості. А це означає, що в такому разі кількості білка в їжі після тренування зменшується рівно в два рази.

Всі ми знаємо, що разом з їжею у людини відкладається жирова прошарок, а саме цього в спортзалі і хочеться уникнути. Саме тому всі професійні спортсмени та прихильники здорового способу життя переходять на спортивно харчування, яке «звичайним обивателям» більш знайоме, як протеїн. Він часто використовується, так як не перевантажує організм надмірною кількістю їжі і непотрібними жирами.

Протеїн продається у вигляді білого порошку і найчастіше містить у собі не тільки білок, але і інші корисні компоненти. Все залежить від цілей, які ви переслідуєте, і від виду протеїну, який ви використовуєте.

З цього продукту найзручніше готувати протеїновий коктейль, який робиться на раз-два, а саме змішується необхідну кількість порошку (яке або обмовляється з особистим тренером, або читається в інструкції) та залити кип’яченою холодною водою, соком або молоком.

Найкраще в спортивному харчуванні те, що протеїн дуже швидко засвоюється організмом, дає відчуття насичення і вже напевно допоможе змінити своє тіло до невпізнання. Тільки не переборщіть з його використанням, а дійте тільки по інструкції або рекомендації знаючої людини.

Що стосується вуглеводів, то вони повинні бути швидкими або іншими словами простими, тобто тими вуглеводами, які відрізняються простою хімічною структурою, що дає їм можливість швидко розщепиться і засвоїтися. Як не дивно, але до них, у першу чергу, відносяться:

– цукор;

– кондитерські вироби;

– шоколад;

– банан;

– мед.

Тільки не поспішайте радіти, так як це зовсім не означає, що все це треба з’їсти після тренування і сподіватися, що ніде нічого зайвого не відкладеться. Щоб не нашкодити своїй фігурі і здоров’ю, один з цих компонентів (максимум два) необхідно додати в протеїновий коктейль і перемішати у блендері. Повірте, це буде ідеальним перекусом після занять в залі, який буде відповідати всім «спортивним» нормам.

Дивіться також  Як налаштувати себе на схуднення психологічно, як морально підготуватися до дієти

Але не всі є прихильником здорового харчування і воліють після заняття є «нормальну» їжу. Таким людям необхідно знати, що після тренувань найкраще їсти гречану кашу або рис разом з такими білковими продуктами, як нежирне, краще всього, варене м’ясо, яйця, тверді сорти сирів, м’ясо птиці (в першу чергу, курку і качку), а також рибу. А ось любителі молочних продуктів можуть вживати домашній сир разом з медом.

Сподіваємося, тепер вам зрозуміло, чому потрібно їсти після спортзалу, так і домашніх тренувань теж. Завдяки правильному харчуванню вийде виглядати просто чудово, хвалитися своєю фігурою на пляжі і, що найважливіше, підтримувати своє тіло і організм у відмінному стані.

Відео по темі статті