Що таке човниковий біг і його техніка виконання (10х10)

Про техніку човникового бігу більшості з нас відомо ще зі школи, хоча мало хто пам’ятає, що він собою являє. Отже, розберемося, що це таке, і чому він так називається.

Що таке човниковий біг

Слово «човник» вживають для позначення деталі швейної машинки, до якої закріплюється нитка. Вона рухається вгору і вниз, продевая нитку через тканину. Саме це винахід свого часу допомогло повністю автоматизувати ручна праця.

Човниковий біг отримав назву із-за постійної зміни напряму. Зазвичай човниковий біг – це біг вперед-назад між двома точками. Частіше бігун стартує в точці А і біжить до точки Б, там розгортається (навколо точки Б) і біжить назад до точки А. За один забіг спортсмени можуть переміщатися з точки А до точки Б до десяти разів.

Човниковий біг є нормативом ГТО, обов’язковим для уроків фізкультури в школі. Для спортсменів він є хорошим варіантом відпрацювати координацію і оперативну зміну напрямку бігу, максимально зберігши швидкість.

Сьогодні техніку човникового бігу може практикувати кожен. Багатьом не зрозуміло, навіщо він в принципі потрібен, якщо є біг підтюпцем, інтервальні забіги і так далі. Але це все різні види навантаження. При човниковому бігу відбувається наступне:

  • Ви стартуєте, як спринтер, в перші секунди по максимуму розвиваючи свою швидкість. І як тільки ви її розвинули, ви добираєтеся до точки розвороту. Тут потрібно постаратися розвернутися, не зменшуючи швидкість, однак з урахуванням інерції це буде дуже і дуже важко.
  • Як правило, в точці розвороту необхідно доторкнутися до підлоги, якогось прапора або перенести предмет. Тоді це називається човниковим бігом з перенесенням 2-3 предметів. Зберегти швидкість в даному випадку буде неможливо, оскільки потрібно зупинитися, розвернутися і розігнатися знову.
  • Таким чином, ви міняєте швидкість, розганяєтесь, і в початковій точці знову гальмуйте.
Дивіться також  Програма інтервального бігу для схуднення: правила і таблиця інтервалів

Таким чином, бігун нагадує бігає туди-сюди човник. Це комплексна навантаження, сприяє розвитку координації, швидкісних якостей, відчуття рівноваги і моторики м’язів тіла. А це стане в нагоді вам в будь-якому іншому виді спорту.

Так як при човниковому бігу навантаження велике, обов’язково проведіть якісну розминку перед тренуванням, інакше ризик травми дуже великий.