Скандинавська ходьба для схуднення: як вибрати палиці і як правильно ходити

Кому для схуднення рекомендована скандинавська ходьба: показання та протипоказання. Рекомендації по вибору спорядження і опис техніки допоможуть її освоїти. Більшість людей, які оголосили війну зайвої ваги, вибирають для досягнення своїх цілей біг вранці.

Кому для схуднення рекомендована скандинавська ходьба: показання та протипоказання. Рекомендації по вибору спорядження і опис техніки допоможуть її освоїти.

Більшість людей, які оголосили війну зайвої ваги, вибирають для досягнення своїх цілей біг вранці. Однак у нього значний список протипоказань, і далеко не всі можуть скористатися цим видом спорту. А адже в нього є альтернатива, деколи не поступається за результатами, але з набагато меншим переліком заборон. Тим, у кого діагностовано хронічні захворювання, ожиріння, а також літнім людям для схуднення рекомендована скандинавська ходьба стала популярною в кінці XX століття.

З історії питання

Скандинавська ходьба (друга назва — фінська) не є самостійним видом спорту. Швидше, це певна фізична активність, практикуюча техніку ходьби зі спеціально розробленими для цієї мети палицями. Перші згадки про щось схожому датовані серединою XX століття, але запатентована методика набагато пізніше. Основні віхи розвитку цього напряму:

  • 1940 рік — фінські професійні лижники вперше почали займатися влітку бігом з лижними палицями, щоб м’язи не застоювалися в очікуванні зимового сезону;
  • 1979 — перше опис техніки, яке дав фінська лижний тренер Маурі Репо (стаття називається «Hiihdon lajiosa»);
  • 1997 — більш докладний опис засновника школи з техніки цього виду спорту Марко Кантанева (теж фін), стаття вийшла під назвою «Sauvakävely»;
  • 1997 — випуск у продаж специфічних палиць компанією Exel Oyj;
  • 1997 — відкриття перших навчальних майстер-класів і шкіл;
  • 1998 — перші навчені тренери відкривають курси в своїх містах, поширення по всій Європі;
  • 1999 — впровадження нового терміна для позначення цього виду спорту — Nordic Walking (перекладається як «північна ходьба»);
  • 2000 — організація Міжнародної Асоціації скандинавської ходьби (скорочено INWA) у Вантаа, в яку спочатку входили Фінляндія, Австрія і Німеччина.
  • 2004 — опубліковані результати звіту, згідно з яким у Фінляндії на той момент цим видом спорту займалося близько 760 000 чоловік.
Дивіться також  Як схуднути на 3 кг в домашніх умовах: 6 вправ на різні терміни

Сьогодні в Міжнародній Асоціації скандинавської ходьби значаться близько 20 країн, хоча тренування проводяться в більш ніж 40.

Сторінками минулого. Насправді першовідкривачами скандинавської ходьби можна вважати пастухів і паломників. Не будучи старими або хворими людьми, для подорожей на великі відстані пішки вони брали в руки палиці для підмоги. Вони допомагали їм переборювати перешкоди на шляху у вигляді складного рельєфу і збільшували витривалість.