Скільки калорій спалюється при їзді на велосипеді – все про витрату енергії

Недолік руху – проблема багатьох сучасних людей. Він провокує різноманітні проблеми зі здоров’ям, а також зайва вага, на боротьбу з яким доведеться витратити чимало часу. Але можна попередити неприємні наслідки, якщо регулярно присвячувати хоч трохи часу фізичної активності. Відмінним способом може стати велосипед, який допоможе поєднати приємне з корисним. Багатьом цікаво, скільки калорій спалюється при їзді на велосипеді. Ця цифра буде в кожному випадку індивідуальної і визначатися рядом факторів, тим не менш, витрати енергії в будь-якому випадку будуть значними.

За рахунок чого при їзді на велосипеді спалюються калорії

При їзді на велосипеді прискорюється частота серцевих скорочень, що провокує прискорення метаболізму і витрати енергії. Клітини насичуються киснем, окислючий ліпіди. Жири розпадаються з одночасним виділенням енергії, яка витрачається на їзду. При розщепленні грама ліпідів спалюється близько 9 ккал.

Те, скільки калорій спалює їзда на велосипеді, визначаться такими чинниками:

  • Пульс. Чим вище частота серцевих скорочень, тим більше енергії витрачається.
  • Глибина і частота дихання. Якщо ви дихаєте саме глибоко і часто, то м’язи краще насичуються киснем, і жири розщеплюються швидше.
  • Індивідуальні особливості велосипедиста. Спалювання калорій на велосипеді залежить також від ваги спортсмена, його зростання, віку, рівня фізичної підготовки.
  • Тривалість їзди та її інтенсивність.
  • Вага велосипедиста. Ті, у кого є надлишкова маса, витрачаються енергію в процесі їзди швидше.
Дивіться також  Які м'язи працюють при їзді на велосипеді