Скільки калорій в чорному хлібі, чим він корисний

Корисність чорного хліба, його ще називають темним, не залишає сумнівів у багатьох людей, але деякі все ж відмовляються від прийому цього продукту з причини великої кількості калорій, що містяться в його складі. Чи Так це насправді?

 

Вміст калорій у чорному хлібі

А дійсно, скільки калорій в чорному хлібі?

Однозначно відповісти на цей запитання не можна, адже сортів хліба чимало і всі вони випечені за власною рецептурою. Наприклад, в 100 г житнього хліба присутній 190 ккал, трохи більше – 200 ккал на 100 г бородінському, ну а в чорному зерновому – 228 ккал на 100 р.

Лікарі-дієтологи не рекомендують вживати чорний хліб людям, які мають зайву вагу. Але сучасні технологи розробили рецепти для приготування темного хліба з невеликим відсотком калорійності, що допускає можливість вкушання його всім бажаючим.

У своєму складі цей продукт має безліч корисних компонентів. Однак дієтологи пропонують вживати тільки деякі сорти чорного хліба із–за того, що корисні речовини, що містяться в оболонці зерна, при обробці не потрапляють у борошно. А в отрубном та житньому хлібі міститься багато корисних складових, і ці представники є найбільш низькокалорійними.

 

З використанням таких видів хліба створені різні дієти і монодієти тривалістю від 3 до 10 днів, які сприяють поліпшенню здоров’я і поповнення організму необхідними речовинами.

Склад чорного хліба і його корисні якості

Чим корисний чорний хліб? Вуглеводи в темному хлібі становлять до 50%, але вони не представляють небезпеки для фігури, тому що велика частина в них – клітковина. З її допомогою їжа швидко проходить по кишечнику, витягує шкідливі речовини, що дозволяє підвищити імунітет організму.

Дивіться також  Калорійність абрикосів: харчова цінність свіжих і сушених абрикос

Їсти його рекомендується як влітку, так і взимку. Але в зимовий час року він особливо корисний для страждаючих анемією і нестачею вітамінів групи В. Присутні в ньому також вітаміни А, Е, Н, РР, спостерігається вміст натрію, калію, хлору, сірки, заліза, міді, фтору, ванадію – ціла таблиця Менделєєва.

Наявність амінокислот і мінералів сприяють зниженню рівня холестерину, знижують ризик появи цукрового діабету, ішемії серця і онкозахворювань.

Було помічено, що вживання чорного хліба допомагає боротися з депресією, хронічною втомою.

Особливо рекомендується їсти чорний хліб з додаванням висівок. Такий хліб дуже корисний, тому що висівки поглинають токсини і алергени, постачають організм корисними речовинами. Люди, що вводять в свій раціон подібний хліб, рідше страждають хворобами ШКТ, надмірною вагою, атересклерозом, гіпертонією.

З чорного хліба готують сухарики, які рекомендуються при дієтичному харчуванні і людям, що страждають запорами. Підсушені шматочки хліба легко перетравлюються і засвоюються організмом людини.

 

Протипоказання

З особливою обережністю варто використовувати в їжу хліб темний людям, у яких підвищена кислотність шлунка або є виразкова хвороба.

Користь домашнього темного хліба

Окремо варто поговорити про випічки домашнього хліба. А корисний домашній чорний хліб?

Звичайно, його приготування у домашніх умовах не буде супроводжуватися додаванням розпушувачів, різних добавок та іншої «хімії». До його складу будуть входити тільки дріжджі або спеціальна закваска, вода, борошно житнє і пшеничне і різні натуральні добавки на зразок рослинного масла, солоду або коріандру.

Користь такого хліба незаперечна. Через деякий час такий хліб черствіє і стає, як сухар. Покупної ж хліб довго свіжим не тримається і швидко покривається цвілевим грибком.

Відео по темі статті