Скільки калорій в гіркому шоколаді, молочному, білому

Шоколад – воістину самий необхідний і знатний продукт нашого часу. В знак подяки або просто в якості частування люди дарують один одному шоколадки й шоколадні цукерки. Будь шоколадний продукт має чудовий смак, і багато хто із задоволенням вживають це чудове ласощі.

Але в нього є великий недолік – це високий вміст калорій. А скільки калорій в шоколаді?

З чого складається шоколад

Будь шоколад – це перероблені цукор і какао-боби. У ньому ще є наявність ванілі або ваніліну, сиропу глюкози, рослинних олій і деяких інших корисних і шкідливих добавок.

Енергетична цінність улюбленого багатьма продукту коливається, в середньому, від 490 до 610 ккал на 100 р. На цей вага припадає від 28 до 60 г вуглеводів, 5-8 г білків і 29-50 г жирів.

У шоколаді міститься багато корисного, він добре впливає на організм людини. Корисні компоненти:

– алкалоїди та мінеральні дубильні речовини;

– залізо і магній;

– триптофан, фенілетиламін і анандамид.

Останні благотворно впливають на головний мозок людини, тому рекомендується вживати шоколад під час розумової діяльності.

 

Види шоколаду

За змістом какао-порошку шоколад поділяється на:

– молочний, містить 30% какао-порошку;

– горький, в ньому більше 60% какао-порошку;

– білий містить 35% какао-порошку.

Калорії в молочному шоколаді

У молочному шоколаді вміст какао-масла дорівнює 15%, молочного порошку – 20%, цукру – 35%. Калорійність його становить 555 ккал на 100 р. При дієті такий шоколад вживати не рекомендується. Однак він є найулюбленішим з різновидів даного продукту.

Вміст натрію, кальцію, фосфору, магнію, заліза в ньому досить велике. Є тут також вітаміни В1 і В2.

 

Цінність гіркого шоколаду

У гіркому шоколаді міститься терте какао і все ті ж інгредієнти, як і в молочному. Додаються ще вітаміни РР, Е, речовини – теобромін, кофеїн, поліфеноли.

Дивіться також  Черешня для схуднення, її калорійність, користь і шкода

Калорійність його становить 539 ккал на 100 г продукту.

Ця різновид шоколаду є не такою шкідливою з причини низького вмісту цукрів.

Але при дієті більше однієї часточки такого шоколаду їсти не рекомендується.

 

Харчова цінність білого шоколаду

Енергетична цінність білого шоколаду становить 554 ккал. У ньому відсутня терте какао, тому користі від нього мало. Та ще в ньому міститься дуже багато цукрів, які шкідливі для зубів. Зате тут є какао-масло, за рахунок якого відбувається насичення організму вітаміном Е. В білому шоколаді присутні кислоти:

– олеїнова;

– ліноленова;

– арахіновая;

– стеаринова.

 

Говорячи про користь шоколаду все-таки краще себе налаштувати на застосуванні його темних сортів, тому що в них міститься какао, а в білому – багато жирів.

Гарячий шоколад

Крім твердого шоколаду, існує ще рідкий гарячий шоколад. Калорій в ньому трохи менше, ніж у всіх інших, 500 ккал на 100 г, але якщо твердого можна з’їсти кілька шматочків, а якщо вжити 150 грамів гарячого шоколаду, організм отримає 750 ккал. Для бажаючих худнути це дуже велика цифра! Тому в період схуднення від гарячого шоколаду доведеться відмовитися.

Негативні якості шоколаду

Крім високої калорійності, у такого чудового і багатогранного продукту, як шоколад, є один недолік – його алергенність. У чистому вигляді шоколад зараз зустрічається рідко, у ньому присутні різні добавки, ось вони, швидше за все, і викликають алергію.

Дієта на шоколаді

Як не дивно, на шоколаді теж можна худнути. Але для початку все ж краще проконсультуватися з лікарем щодо питання про користь такої дієти.

Суть її полягає в тому, що відбувається вживання несолодких напоїв спільно з невеликою кількістю шоколаду.

Дивіться також  Калорійність яєчні, смаженої з беконом або ковбасою

100 грамів продукту ділиться на декілька прийомів і запивати їх потрібно солодкими напоями, можна каву. Такий режим потрібно підтримувати тиждень, і за цей час можна втратити до 7 кілограмів.

Як би там не було, для загального тонусу організму і кращої роботи мозку варто вживати в день кілька шматочків темних сортів шоколаду

Відео по темі статті