Калорійність смажених грибів, їх склад, користь і шкода

Гриби – це дуже поширений продукт харчування майже в кожній родині. Їх збирають, засушують, закривають або просто купують і смажать на соняшниковій олії. Вони дуже швидко засвоюються організмом і насичують шлунок, так що багато не з’їси. Але все ж часто виникає питання з приводу того, а яка калорійність смажених грибів? Про це корисно знати не тільки тим, хто худне, але і тим, хто піклується про своє здоров’я.

Насправді, цей продукт не містить ніякого крохмалю, який, як відомо, перетворюється в людському організмі в цукор. За рахунок цього знижується їх калорійність, так що майже в будь-якому вигляді вони не здатні нашкодити фігурі, а головне – здоров’я. Так що навіть якщо в родині живе людина з цукровим діабетом, то страви з грибів завжди припадуть до столу.

Існує дуже багато «грибних» сортів, як лісових, так і вирощених у теплицях, але незважаючи на це, склад і калорійність грибів майже у всіх однаково корисна. Наприклад, білий гриб повний йоду і цинку з міддю, гливи за своїм складом схожі з овочами, а найпоширеніші «домашні» печериці сповнені майже всіма групами вітамінів.

Не кажучи вже про високому вмісті води, яка тільки підтверджує корисні властивості цього продукту.

Середня кількість калорій в смаженому білому грибі – 160 ккал на 100 грам, в вешенках – 54 ккал, а в печерицях їх кількість доходить до 43 ккал на 100 грам ваги. Відразу видно, що це зовсім не багато і в дієтичний раціон можна додавати будь-які гриби. Але все не так просто.

Якщо брати всі фактори разом, то калорійність смажених грибів визначається ще кількістю і видом масла, яке використовується при смаженні. Адже ні для кого не секрет, що кожен гриб має пористу поверхню, яка здатна увібрати в себе дуже багато рідини. І масло для їх обжарювання далеко від винятку.

Дивіться також  Калорійність білого хліба, скільки калорій міститься в 1 шматку білого або чорного хліба

Коли людина при приготуванні грибів «купає» їх у соняшниковій олії, то, при всій повазі і любові до грибочкам, назвати їх дійсно дієтичними вже не можна. Тому зовсім не дивно, що при включенні грибів (найчастіше печериці) в раціон дієти, смажать їх на оливковій олії в кількості двох, максимум трьох чайних ложечок.

До речі, дуже важливий момент, на який багато хто просто не звертають увагу: перед відправкою грибів на теплу сковороду їх необхідно ретельно промити і обов’язково відварити. І тільки після цього вони охолоджуються і акуратно прожариваются. При такому способі приготування будь-який вид грибів не заподіє шкоди здоров’ю і не «обрадує» худне зайвими сантиметрами на талії.

Не варто опускати і такий момент, як саме блюдо, в якому використовується даний продукт. Адже смажені гриби далеко не завжди просто підсмажуються і вживаються як основний продукт харчування. Наприклад, котрі худнуть найчастіше пропонують готувати суп з грибів. У такому разі гриби не тільки смажать, але і додають їх у киплячий дієтичний суп, де певний час вони проварюються і «витрачають» впитавшийся в них жир.

Але навіть якщо дійсно просто хочеться посмажити грибочків в невеликій кількості соняшникової олії під час дієти, то дієтологи не бачать в цьому ніяких перешкод. Адже, як вже говорилося вище, багато не з’їси, шлунок наситиш швидко і вітамінчиками корисними обзаведешься.

До речі, зустрічалися випадки, коли стравами з грибів лікували похмілля, так як високий вміст в них вітаміну сприяє позбавленню від головного болю.

І ще одне невелике правило для досягнення кращого ефекту: смажені гриби найкраще вживати до, чи під час обіду, а не в другій половині дня.

Дивіться також  Дієтичне харчування: рецепти смачних страв для дієти і основи правильного дієтичного харчування