Скільки калорій в креветках варених, їх корисні властивості

Стародавні римляни і греки знали і цінували поживні властивості креветок, як джерела чоловічої сили. Сьогодні ці екзотичні рачки присутні в різноманітних меню любителів морепродуктів. Не виключають їх зі свого раціону і шанувальники здорового і збалансованого харчування, але при цьому задають питання: скільки калорій в креветках?

Порівняно з іншими білковими продуктами креветки є малокалорийными – в середньому 97 ккал на 100 г продукту. Відсоткове зміст (84%:15%:1%) показує, що вуглеводи практично відсутні, а жири представлені у вигляді легко засвоюваних жирних кислот. Слідуючи з цього, можна сміливо вибирати креветки в якості носія білка з низькою калорійністю.

Корисні властивості морських рачків дуже різноманітні. Жирні кислоти служать будівельним матеріалом для клітин тканин головного мозку, сприяють зміцненню серцево-судинної системи. Високий кількісний склад вітамінів і мікроелементів забезпечує організму людини нормальне функціонування багатьох органів, зміцнює м’язові волокна, покращує зір, має омолоджуючий ефект.

Як і інші продукти харчування, креветки мають різну енергетичну цінність залежно від способу приготування. Калорійність сирих рачків становить від 87 до 110 ккал на 100 г продукту, варених – від 90 до 115 ккал, смажених – від 120 до 150 ккал, запечених в сметанному соусі – від 170 до 180 ккал.

Різна калорійність спостерігається і у різних сортів креветок: у тигрових – 89 ккал на 100 г, у королівських – 87 ккал на 100 р. Як видно, у останніх рачків калорійність нижче, але поживна цінність набагато вище звичайних сортів креветок.

Завдяки таким властивостям, морський мешканець широко застосовується в дієтичному харчуванні у вигляді самостійного продукту і в якості одного з інгредієнтів. Їх використовують в перших стравах, подають у складі холодних і гарячих закусок. Тут враховується калорійність всіх складових компонентів страви.

Дивіться також  Як вживати насіння чіа, дозування, корисні властивості

Фахівцями розроблені різні дієти на креветках. Протипоказань до них практично немає, крім індивідуальної нестерпності до морепродуктів. Не рекомендується при наявності захворювань щитовидної залози і при надмірній кількості йоду в організмі. У будь-якому випадку, перед початком дієти необхідна консультація лікаря.

Дієта на креветках корисна для підлітків, так як поповнюється організм достатньою кількістю білка. Навіть людям похилого віку допускається таке харчування, але при цьому необхідно збільшити кількість споживаних креветок.

Для дієти підходять рачки різних видів. Можна використовувати їх по черзі. Принцип повинен полягати в тому, щоб продукт був якісним і незіпсованим. Для цього купують креветки в панцирі, що допомагає визначити ступінь якості і свіжості. Та й вартість такого продукту нижче.

Тривалість креветочной дієти варіює від 3 до 7 днів. Можна робити розвантажувальні дні на креветках. За 7 днів дієти можна скинути до 3 кг зайвої ваги.

Морепродукти можна варити, тушкувати, готувати на грилі. Смаженими креветками занадто захоплюватися не варто, так як результат схуднення можна не досягти. Щодня треба вживати до 350 г продукту.

В раціон включаються сирі овочі без вмісту крохмалю, зелень, цибуля, часник. Фрукти необхідно обмежити до мінімуму, крім лимона. Його застосовують для приготування соусів. Можна поласувати ягодами (суниця, полуниця, малина), а також зеленими сортами яблук (не більше 300 м).

Дотримується питний режим – очищена вода, свіжовичавлені соки. Дозволяється знежирене молоко.

При нав’язливому почутті голоду допускається з’їсти невелику кількість відвареної курячої грудки.

На цей період повністю виключаються з раціону борошняні вироби і продукти, солодощі, напівфабрикати, висококалорійні страви.