Скільки калорій в куразі: 100 гр, 1 штуці або в шоколаді

Сушений абрикос або курага, так полюбився дітям і дорослим, родом із Стародавнього Китаю. Ці сонячні ягоди просто випромінюють енергію і служать джерелом корисних речовин для організму людини. Свіжі фрукти за поживними цінностей практично не відрізняються від сушеного абрикоса. Різна тільки калорійність. Якими властивостями володіють сухофрукти і скільки калорій в куразі?

Якщо порівнювати свіжі плоди з курагою по енергетичній цінності, то різниця виходить відчутна. Так, калорійність 100 грамів кураги становить близько 274 ккал, а 100 грам свіжих абрикосів 45 ккал. Процентне співвідношення 5%:2%:93% показує, що сухофрукти складаються практично з вуглеводів, малу кількість білків і жирів на фігуру не впливають.

Глюкоза, фруктоза служить джерелом енергії, але це не повинно бентежити бажаючих знизити свою вагу. Курага якраз сприяє схудненню, і обмежувати її в харчуванні не варто.

Дивовижними цілющими властивостями володіє висушений абрикос. Його високий кількісний склад вітамінів і мікроелементів сприяє профілактиці різних захворювань організму. Завдяки присутності кураги в раціоні, зміцнюється імунітет, нормалізується артеріальний тиск, очищаються кровоносні судини, зміцнюються м’язи серця.

Активні речовини в сухофруктах сприяють виведенню радіонуклідів з організму і зупиняють розвиток онкологічних захворювань. Очищення організму від шлаків і токсинів сприяє зменшенню ваги, що привертає увагу дієтологів і бажаючих схуднути. У холодну пору року курага служить природним засобом при авітамінозі і бар’єром від простудних захворювань.

Курага широко застосовується в кулінарії, служить як самостійним продуктом, так і складовим компонентом різних м’ясних і рибних страв. Але зловживати сухофруктами не варто. В іншому випадку може наступити розлад кишечника з-за високого вмісту клітковини.

Добова норма не повинна перевищувати 3-4 штук або 100 г висушеного фрукта. Калорійність 1 штуки складає, в середньому, 15 ккал, що не заподіє великої шкоди фігурі.

Дивіться також  Черешня для схуднення, її калорійність, користь і шкода

Використовуючи курагу в дієтичному харчуванні, цікаво знати калорійність різних страв з розрахунку на 100 грам продукту:

  • Компот – близько 70 ккал;
  • Кисіль – близько 54 ккал;
  • Курага в шоколаді – близько 350 ккал;
  • Сирна маса з додаванням сухофруктів, нежирна – близько 110,7 ккал;
  • Здобні булочки з сушеними абрикосами – 295,6 ккал.