Скільки калорій в макарони з твердих сортів пшениці, відварених з маслом

Макарони – це вироби у вигляді трубочок, виготовлених з пшеничного борошна, замішаної на воді. Так звана “паста” має широку популярність у всьому світі. Її подають з приправами і соусами, комбінують з різними продуктами, готують різними способами. Існує безліч рецептів для приготування страв з макаронів.

В дієтичному харчуванні, де важливо знати калорійність кожного продукту, відомо, скільки калорій в макаронах. У 100 г класичного виду сухого продукту міститься в середньому близько 335 ккал. В різних сортах калорійність відрізняється. При відварюванні пасти кількість готового продукту збільшується в 2-2,5 рази, отже, енергетична цінність зменшується у стільки ж разів.

Варені макарони мають калорійність близько 134 ккал на 100 г, але якщо додати соус, фарш або м’ясо, енергетична цінність страви значно зростає. Так, калорійність відварених макаронів з маслом становить близько 160 ккал на 100 г, з додаванням м’ясного фаршу – 220 ккал на 100 р.

Щоб зменшити енергоємність пасти, слід у процесі відварювання додавати у воду 1 столову ложку оливкової олії. Це «полегшить» макарони і запобіжить від злипання.

Як «легкого» доповнення до макаронних виробів можна використовувати овочі – кабачки, томати, брокколі та інші. Таке поєднання не принесе великої шкоди фігурі і зробить страву більш корисним.

Для тих, хто піклується про своє здоров’я і прагне позбутися зайвих кілограмів, виготовляються цільнозернові макарони. Вони майже не відрізняються по калорійності від звичайних сортів, але в своєму складі мають більше білка, клітковини і вітамінів групи В, а глікемічний індекс набагато нижче – 32 замість 40. Енергетична цінність цільнозернових макаронів становить 270-340 ккал на 100 г продукту.

Пропонується ще один низькокалорійний продукт – гречана локшина. Її склад багатий вітамінами групи В та фолієвою кислотою. Одним із складових компонентів, є рутин. Він сприяє зміцненню кровоносних судин, сприятливо впливає на здоров’я людей із підвищеним артеріальним тиском, служить профілактикою атеросклерозу.

Дивіться також  Скільки калорій в коричневому рисі, пропареному, білому

Калорійність гречаної локшини становить близько 300-344 ккал на 100 г продукту.

Любителям макаронних виробів при складанні дієтичного меню перевагу слід віддавати пасті з твердих сортів пшениці, класичні сорти краще виключити. Що містяться в них «порожні» калорії сприяють накопиченню жирових відкладень і заважають їх розщеплення, що призводить до появи зайвих кілограмів.

За порадою дієтологів, для приготування макаронів з малої калорійністю треба дотримуватися трьох правил:

  • Використовувати в їжу макарони тільки з твердих або цільнозернових сортів. На упаковці виробники цю інформацію вказують. Візуально такі вироби можна відрізнити від звичайних видів – тверді сорти пасти мають колір від світло-коричневого до коричневого. На макаронах видно темні вкраплення – це елементи неочищеного зерна.
  • Пасту треба готувати до стану al dente. Це італійський вислів «на зубок» застосовується в кулінарії. Означає відчуття пружності продукту при укусі. Іншим словом, можна сказати «трохи недоварені». Час, вказаний на упаковці, треба скоротити на 2-3 хвилини. Такі макарони, завдяки клітковині і складних вуглеводів, чудово засвоюються, і довго зберігається відчуття ситості.
  • Соус для пасти не повинен містити багато калорій. Для його основи рекомендується використовувати оливкову олію. Доповненням може послужити нежирна риба, морепродукти або овочі, приготовані зі спеціями і зеленню на пару або запечені в духовці.

Відео по темі статті