Скільки калорій в малині свіжій та замороженій, її корисні властивості

Про малині не даремно пишуть вірші, співають пісні, розповідають легенди. Ця чарівна червона ягода давно завоювала серця людей своїми цілющими властивостями і солодким смаком.

Завдяки величезній кількості корисних речовин, малину по праву можна назвати королевою ягід. Вона живить і збагачує організм великою кількістю вітамінів, мінеральних речовин і корисних органічних кислот. Малина є природним протизапальну, жарознижувальну, сечогінним засобом.

Поєднання заліза з фолієвою кислотою робить ягоду прекрасним засобом для профілактики і лікування анемії. В ній містяться харчові волокна допомагають нормалізувати роботу кишечника. Малина виступає відмінним антиоксидантом і засобом від депресії. З’їж кілька нектаринок, і поганий настрій як рукою зніме.

Як всі ягоди і фрукти, малина з задоволенням вітається в будь-якій дієті, особливо якщо необхідно підраховувати калорії для добового раціону. У такому випадку важливо знати, скільки калорій в малині. Така інформація приємно здивує тих, хто ще не знає, що малина є однією з низькокалорійних ягід – всього лише 40-50 ккал на 100 г свіжого продукту. Різниця полягає в сорті і в умовах вирощування.

Енергетична цінність залежить від стану ягід:

  • в замороженому вигляді ягоди мають до 100 ккал на 100 г;
  • калорійність на 100 грам сушених фруктів припадає 50-60 ккал;
  • в компоті – 8-10 ккал без цукру; 60-80 ккал з додаванням цукру;
  • свіжа малина з цукром – 150 ккал на 100 г;
  • малинове варення – 560 ккал на 100 р.

Кожен спосіб приготування малини має свої переваги і недоліки, але склад корисних речовин набагато вище і цінніше в свіжих ягодах, ніж в будь-якому іншому стані. Влітку саме час скористатися можливістю поласувати малиною і отримати користь від сяючих ароматних ягід.

Дивіться також  Дієтичний обід для схуднення: рецепти. Що є на вечерю, щоб схуднути?