Скільки калорій в персику, як їх вживати під час дієти

Коли людина намагається схуднути, звичайні солодощі потрапляють під заборону. Але от що робити людям, які не можуть жити без солодкого? Вихід є! Персик дуже солодкий і соковитий фрукт, який може замінити звичні десерти під час дієти, але от чи не зашкодить це фігурі? Щоб відповісти на це питання, необхідно знати, скільки калорій в персику.

Калорійність цього фрукта залежить, в першу чергу, від його сорту і від ступеня зрілості. Дозрілий плід більш калорійний, ніж недозрілий. Найбільш калорійними є «инжирные» персики, вони містять 60 ккал на 100 грам.

Якщо уявити на хвилиночку, що калорійність одного шматочка торта приблизно дорівнює 300-320 ккал і порівняємо її з калорійністю персика, то результат буде вражаючим. Середні цифри калорійності свіжого персика рівні 45-46 ккал. Вони є низькокалорійним продуктом, користь від якого величезна для організму.

У складі персиків 85% займає вода, близько 1% рослинного білка і мізерно малу кількість жирів. А ось вуглеводів в ньому досить – 10% від загального обсягу. Причому він містить як швидкі, так і повільні вуглеводи. Швидкі – допомагають швидкому насиченню організму, а повільні – забезпечують організм енергією на довгий час.

Ще до складу цих фруктів входить багато корисних речовин:

  • Вітаміни: С (зміцнює імунітет), А (покращує зір і стан шкіри), групи В (беруть участь в обмінних процесах, зміцнюють нервову систему), До і РР (зміцнюють стінки судин і знижують рівень холестерину в крові).
  • Мікро – та мікроелементи: цинк, йод, калій, магній, фосфор, селен, залізо, кальцій. Завдяки такому набору персики сприяють зміцненню кісток і зубів, виведенню зайвої солі і токсинів з організму, поліпшенню водно-сольового обміну і складу крові.
  • Глюкоза і фруктоза – забезпечують організм енергією і бадьорістю.
  • Клітковина, яка сприяє поліпшенню роботи кишечника і його очищенню.
Дивіться також  Енергетична цінність банана, його склад і калорійність

Персики корисні людям з анемією, захворюваннями печінки і нирок, атеросклероз, а також для загального зміцнення організму.

Не варто їх вживати людям з ожирінням і цукровим діабетом, так як в них містяться прості вуглеводи, які їм протипоказані, при проблемах зі шлунком і кишечником (діарея).

Існують персикові розвантажувальні дні і монодієти. Розвантажувальні дні – це більш щадний спосіб позбавитися від всього непотрібного, що нагромадилося в організмі. Проводити їх слід не частіше 1 рази в тиждень.

Монодієта в даному випадку досить жорстка, дієтологи рекомендують проводити її не довше 2-3 днів і не частіше 1 разу в 2-3 місяці. Дотримуватися такої дієти можуть тільки люди з хорошим здоров’ям і відсутністю проблем з боку шлунка. Ця дієта допоможе позбутися від зайвої води, солі і шлаків, втрата маси тіла складе близько 2-3 кілограм.

Вживання персиків при дієті корисно з кількох причин:

  • Низька калорійність – одне з головних якостей в даному випадку. Причому насичуваність персиками досить висока і тривала за рахунок простих вуглеводів.
  • Жиросжигающие властивості. Цей ефект досягається за рахунок наявності пектину і прискорення обміну речовин.
  • Наявність клітковини. Вона прискорює виведення шкідливих сполук і шлаків, які утворюються в організмі худне людини. Якщо ці речовини будуть затримуватися в організмі, то буде погіршуватися загальний стан і самопочуття людини.
  • Його багатий склад, який допоможе забезпечувати організм усім необхідним під час дієти.

Дієти з включенням персиків в раціон досить різноманітні, але об’єднує їх те, що вони допомагають худнути з користю і зі смаком.