Скільки калорій в тушкованої капусти або смаженої, чим вона корисна

Тушкована капуста – смачний і корисний гарнір до м’ясних страв. Багатьом людям буде цікаво дізнатися, скільки калорій в тушкованої капусти.

Її енергетична цінність залежить від виду капусти і від того, що кухар використовує в рецептурі. Існує багато видів капусти: цвітна, білокачанна, броколі, кольрабі, пекінська, савойська та інші. Нам звичніше спостерігати в тушкованому вигляді саме білокачанну капусту.

Приблизно, у цій страві міститься 75 ккал у 100 грамах. Цей вид страви менш калорійний на відміну від смаженої капусти, в якій крім збільшення калорійності відбувається зменшення кількості поживних речовин. Ще більше знизити її калорійність можна за допомогою нехитрих порад:

– гасити капусту не на бульйоні, а на воді, калорійність у даному випадку знижується до 20-30 ккал;

– замінити смажену моркву і цибулю на овочі, потушенные у воді;

– відмовитися від додавання в блюдо м’яса та грибів.

Крім того, що дане блюдо є низькокалорійним, в ньому ще максимально збережені всі корисні речовини завдяки делікатному способом приготування. І все-таки чим корисна тушкована капуста?

По-перше, в ній міститься досить багато складних вуглеводів, які забезпечують організм енергією на довгий час. А також вони надають відчуття насичення організму за рахунок тривалого підтримання певного рівня цукру в крові.

По-друге, у капусті містяться вітаміни у великій кількості: З, РР, А, Е. Вона є відмінним джерелом вітаміну С, в ній міститься більше, ніж у цитрусових. Вітамін С, крім усього іншого, зміцнює ясна і перешкоджає виникненню їх кровоточивості.

Капуста сприяє підвищенню імунітету, зниженню рівня холестерину в крові, поліпшенню стану шкіри і судинної стінки. Вона хороший антиоксидант, який сприяє омолодженню організму.

По-третє, вона багата клітковиною, яка необхідна організму для поліпшення роботи кишечника і виведення шкідливих речовин з нього.

Дивіться також  Дієта медиків або супер зганяння ваги

По-четверте, у неї багатий мінеральний склад: залізо, кальцій, магній, калій, натрій. Завдяки такому складу вона сприяє мінералізації кісток і зубів, зміцненню м’язового апарату, підвищенню гемоглобіну в крові, нормалізації водно-сольового балансу і нервово-психічних процесів.

По-п’яте, великий вміст рослинного білка, дуже цінного елементу для будівництва клітин і тканин в організмі людини. Ще він сприяє зниженню набряків за рахунок виведення зайвої рідини з організму.

Тушкована капуста корисна людям з атеросклерозом, анемією, захворюваннями серця, а також у період відновлення після хвороб і травм. Особливо це блюдо актуально в зимовий період, коли більшість людей відчувають дефіцит вітамінів, зокрема вітаміну С. Вживання цієї страви допомагає зміцнювати захисні сили організму.

У цієї страви є і нечисленні протипоказання. Його не варто вживати людям, у яких відзначаються проблеми з кишечником (часті діареї, здуття) і шлунком (зниження вироблення шлункового соку, виразка шлунка).

Враховуючи користь і шкоду тушкованої капусти, можна зробити висновок, що вона є хорошим дієтичним продуктом, яким можна годувати навіть маленьких дітей.

Тушкована капуста – прекрасний вибір для людей, що вирішили скине вагу, так як вона низькокалорійна і в той же час дуже багата поживними речовинами. Цінною властивістю цього продукту, яке порадує людей на дієті, є здатність спалювати жири. Вживаючи таку страву під час дієти, людина точно не буде відчувати нестачі у вітамінах і мінералах.