Скільки калорій в відвареному рис з овочами і без

Дівчата, що стежать за своєю фігурою і віддають перевагу суші, ролів та інших страв з рисом, напевно, не раз задавалися питанням: скільки калорій у відвареному рисі і чи не зашкодить він фігурі?

Рис є однією з найпопулярніших круп на Землі, його їдять у всіх країнах з давніх часів. Існують різні види рису: білий шліфований, пропарений, коричневий, жовтий, рис басматті, жасминовий рис і т. д. Але в нашій країні, найбільш популярний білий рис, хоча корисних речовин більше в коричневому необробленому.

Калорійність білого рису становить 360 ккал на 100 грам. Однак він вважається некалорійним продуктом, так як варений рис на воді, в залежності від виду, містить 100-120 ккал на 100 грам продукту. Збільшити калорійність в готовому блюді можуть різні добавки (молоко, масло, цукор, фрукти).

Рис, а точніше багато його види, дуже корисні для організму. Він володіє такими цінними властивостями як відновлення організму, очищення його від шлаків і поліпшення роботи всіх його систем. Його корисні властивості обумовлені наявністю таких речовин (кількість яких варіює в залежності від виду рису):

  • Вітаміни: Н, Е, групи В та РР – сприяють покращенню роботи нервової системи.
  • Макро – та мікроелементи: йод, залізо, магній, кальцій, калій, селен і т. д. Вони покращують водно-сольовий обмін, роботу серцево-судинної системи, сприяють виведенню зайвого натрію та води з організму, знижують навантаження на нирки, зміцнюють центральну нервову систему.
  • Крохмаль, який сприяє нормалізації мікрофлори кишечника, також володіє обволікаючим дією.
  • Білок (7-9%). Він містить важливі амінокислоти, які беруть участь у побудову клітин і тканин в організмі.
  • Складні вуглеводи (від 60 до 75%). Саме ці вуглеводи високо цінуються не тільки дієтологами, але і спортсменами. Вони надовго утримують рівень цукру в крові, за рахунок чого у людини тривалий час не настає почуття голоду. Утворюють енергоресурс.
Дивіться також  Калорійність кедрових горіхів, фундук, мигдаль, пекан та інших

Рисові страви корисні не тільки для тих, що худнуть людей, але і для людей, що мають проблеми з нирками, серцево-судинною системою, у кого є гастрит і виразка шлунка (за рахунок своїх обволікаючих властивостей), дизбактеріоз, набряковий і диспепсичний синдром.

Рис вважається дієтичним продуктом. Рисовою кашею можна годувати дітей з шестимісячного віку, якщо у дитини немає протипоказань.

Однак велика кількість з’їденого рису може бути навіть шкідливо. Його краще вживати маленькими порціями щодня або раз на тиждень в більшій кількості з овочами або фруктами, з продуктами в яких міститься багато клітковини.

Так як рис має закріплюючим ефектом, то клітковина необхідна для поліпшення моторики кишечника. Інакше це може призвести до запорів і, як наслідок, до геморою. Тому людям, у яких є хронічний запор, він, без сумніву, протипоказаний.

Існує багато дієт і розвантажувальних днів на основі рису. Вони бувають як жорсткі, так і м’які. Жорсткі – це монодієти, в даному випадку передбачено вживання тільки рису (і нічого більше) та чистої питної води. У таких дієт досить великий список протипоказань, з яким необхідно ознайомитися до початку.

А в щадних дієт дозволена заміна порції рису на інший низькокалорійний продукт. Найлегше переносяться організмом розвантажувальні дні на основі рису. У будь-якому випадку, яка б це не була дієта, вона не повинна тривати довше 12-14 днів. Щоб уникнути сильного виснаження організму.

Головне пам’ятати, що у всьому повинна бути міра: перебуваючи на дієті, необхідно стежити за станом власного організму.