Склад яблука: вітаміни і калорії, чим воно корисне і кому протипоказано

Навряд чи ви знайдете людину, яка не знає, що таке яблуко. Але далеко не всі мають інформацію про склад яблука, вітаміни і калорії, які в ньому містяться. Давайте з’ясуємо це питання.

Щороку 19 серпня знаменується в нашій країні важливим церковним святом, назва якому Яблучний Спас. Не викликає сумнівів, що з давніх часів люди люблять і по-справжньому цінують фрукт, в честь якого названий це свято. Православні люди вважають, що в цей день яблука наділені особливою силою, яка допоможе здійснити будь-яке бажання.

Однак Яблучний Спас існував ще в дохристиянську епоху. Присвячений він був збору врожаю. І язичники вірили, що яблука, зібрані в цей день принесуть в дім силу, здоров’я, любов та добробут.

Сучасні люди не наділяють цей фрукт якимись особливими чарівними властивостями, але також з небайдужістю відносяться до яблук. Вся справа в корисності, універсальності та доступності цього фрукта. Та й величезна кількість сортів яблук не залишить байдужим навіть найдосвідченішого гурмана.

Сьогодні в нашій країні яблука можна зустріти повсюдно. Як правило, в невеликих містах яблуні ростуть в кожному саду, а в великих містах їх плоди збирають вже в супермаркетах. Продукт досить поширений на сьогоднішній день, а коли-то він зароджувався в Центральній Азії і був доступний виключно місцевому населенню.

Сортів яблук дуже багато, тому кількісне співвідношення деяких вітамінів і мікроелементів, що входять до складу плоду, може змінюватися в залежності від сорту. Що стосується вітамінного складу яблук, то їх тут у достатку. До них відносяться вітаміни А, В, С і К.

Вітамін А благотворно впливає на зір, зміцнює кістки, зуби і вкрай необхідний дітям. Також цей вітамін покращує імунітет і протистоїть проникненню в організм інфекцій. Впливає на вироблення колагену, що добре позначається на структурі нашої шкіри.

Дивіться також  Двадцатидневная дієта

Вітамін необхідний для нормального функціонування організму в цілому. Бере участь у клітинному метаболізмі.

Вітамін С також дуже важливий для людини, адже він відіграє велику роль у створенні міцної імунної системи, сприяє росту клітин тканин і зміцнення зубів та кісток.

Вітамін К, необхідний для здійснення згортання крові.

Важливою складовою яблук є наявність пектинів, завдяки яким у крові зменшується кількість холестерину. Волокна прикріплюються до холестерину і виводить його з організму, що зменшує ризик серцево-судинних захворювань. Також вони запобігають діарею і благотворно впливають на травну систему.

До складу яблук входить і важливі мікроелементи. Розглянемо вплив на організм лише тих з них, які присутні в яблуках у більшій кількості.

Плід містить калій, який впливає на роботу нирок і кишечника. Відповідає за функціонування водно-сольового балансу і нормалізацію кров’яного тиску. Бор бере активну участь у зміцненні кісткової тканини, впливає на хорошу роботу судин. Алюміній також бере участь в будові кісткової тканини і впливає на прискорений дію травної системи.

В достатній кількості в яблуках присутній і мідь, яка має широкий спектр впливу на організм. Бере участь в зміцненні імунітету, задіяна в кровоносній системі, забезпечує перенесення кисню м’язам, благотворно впливає на нормалізацію обміну речовин, допомагаючи розщеплювати жири.

Вживання яблук рекомендовано тим, хто бажає схуднути. На 80% фрукт складається з води, а кількість жиру, присутнє в ньому, незначно. Калорійність цього продукту всього 47 ккал на 100 грам, тому замість тортика або цукерки на десерт можна з’їсти поживне і корисне яблуко. Вибирайте, який вам сподобався сорт – доставите задоволення собі, організму і фігурі.

Поряд з суцільними плюсами у цього чудового фрукта є ряд протипоказань, однак вони пов’язані з надмірним вживанням яблук. Досить популярні в наш час всілякі дієти.

Дивіться також  Калорійність сирого арахісу смаженого, скільки калорій в 100 грамах земляних горіхів

Трапляється, що в якості єдиного продукту харчування на час дієти людина вибирає яблуко. Так от, якщо є виключно яблука і у великих кількостях, то це може погано позначитися на роботі шлунково-кишкового тракту. Не варто зловживати цим продуктом, якщо у вас вже є проблеми з шлунком, виразка, гастрит. Також велика кількість уживаних яблук негативно впливає на зубну емаль.

Негативний вплив на організм від яблук може бути також у тому випадку, якщо ви з’їдаєте його разом з кісточками, адже в них міститься синильна кислота, яка є отрутою для організму. Але для збагачення організму йодом з’їдати кісточки від яблука допускається. Однак для підтримки добової норми йоду, кількість кісточок не повинно перевищувати п’яти штук. У будь-якому випадку зловживати не варто.

У висновку хочеться сказати, що не варто витрачати гроші на придбання дорогих вітамінних комплексів, намагаючись знайти панацею від усіх бід. Якщо з розумом користуватися тим, що нам подарувала сама природа, то ми самі зможемо збагатити свій організм необхідними вітамінами і мікроелементами, зміцнити імунітет і налагодити роботу різних систем в нашому організмі.

Але пам’ятайте, що це всього лише профілактика. Якщо існує яка-небудь реальна загроза, необхідно негайно звертатися до лікаря. Доброго вам здоров’я.

Відео по темі статті