Соєвий протеїн для спортсменів, для схуднення: як його приймати

Що таке креатин? Це білок. А точніше, додатковий білок, необхідний різним людям з будь-яких причин. В першу чергу, цими «потребують» є, звичайно, бодібілдери і завсідники тренажерних залів.

Не завадить така добавка для схуднення людям, що страждають від надмірної ваги. Звичайно, їм необхідно, у першу чергу, правильно харчуватися. А точніше, мати в своєму раціоні більше білків і якомога менше вуглеводів. Але, на жаль, збалансованого харчування не завжди буває достатньо.

Для набору м’язової маси потрібен набагато більший відсоток білків, ніж той, який можна отримати зі звичайної їжі. Ось тут-то спортсменам і приходить на допомогу протеїн. Він буває кількох видів.

Найпопулярніші – це купити, казеїновий і соєвий. У кожного з них є свої плюси і мінуси, але саме про соєвому протеїні в останні роки дуже багато говорять. Його і лають, і хвалять, причому часто затвердження бувають прямо протилежними.

Спробуємо розібратися в цьому продукті. Відразу обмовимося, що мова піде про ізоляту соєвого білка. Це самий чистий вид протеїну з сої, який взагалі можна зробити. Розберемося в його позитивних і негативних властивостях.

Корисні якості

  • Низька ціна. Порівняно з іншими видами білкових порошків, соєвий протеїн коштує значно дешевше. Але за змістом білка майже не поступається їм.
  • Зниження холестерину. Давно доведений той факт, що соя, будучи білок рослинного походження, здатна знижувати холестерин в крові. Досліди на мишах, мавпах і навіть людях показали, що після 10-денного прийому препарату рівень холестерину значно впав.
  • Сприяє розщепленню жирової тканини. З попереднього пункту випливає висновок, що соєвий білок ефективніше інших допомагає спалювати підшкірний жир.
  • Містить ізофлавони. Ці речовини подібні за своїм складом з естрогенами (жіночими статевими гормонами), тому вони особливо корисні для жінок, т. к. їх вживання є профілактикою раку грудей.
  • Відсутність лактози. Важливий факт. Зараз нерідкі люди з непереносимістю лактози. Для них це властивість переважує всі інші плюси інших, більш якісних і дорогих видів протеїну.
Дивіться також  Як пити лляне масло для схуднення, правила його прийому на ніч

«Невже від продукту, з такою масою корисних властивостей, може бути ще і шкоду?» – запитаєте ви. Відповідаємо: «Так. Може»

Негативні якості

  • Містить менший відсоток білка. М’язова маса буде рости набагато повільніше, ніж при вживанні, наприклад, сироваткового білка.
  • Погіршення функцій щитовидної залози. Дійсно, регулярне вживання соєвого протеїну може привести до проблем з щитовидною залозою. Тому краще пити його лише курсами, періодично.
  • «Чоловічі» проблеми. Що жінці добре, то для чоловіка може обернутися проблемами в інтимній сфері. Зокрема, ізофлавони можуть стати причиною зниження потенції.
  • Перевантажує травну систему. Не рекомендується прийом соєвого протеїну довше, ніж 2-3 тижні.

Для того, щоб не нашкодити собі і отримати максимум користі від вживання соєвого протеїну, необхідно знати, як приймати цей препарат. Змішайте в блендері або в шейкері 50гр. порошку з 300-350 мл рідини, гарненько збийте, щоб не залишилося грудочок і випийте.

Головне, не розбавляйте препарат дуже гарячою водою, інакше весь ваш білок може згорнутися. Пити цей «коктейль» досить двічі в день: за 35-45 хвилин до тренування і протягом півгодини після.

А щоб максимально зменшити ризик шкоди і збільшити цінність користі, можна змішати соєвий протеїн з изолятом сироваткового в пропорції 2:1. В цьому випадку організм отримає позитивні властивості від обох порошків, минаючи негативні.

За посиланням нижче можна ознайомитися з більш детальною інформацією про соєвому протеїні:

Плюси і мінуси:

Креатин:

Для м’язової маси:

Коли соєвий протеїн найбільш оптимальний: