Спортивні добавки для схуднення, для росту м’язів, для спалювання жиру

Люди, які активно займаються спортом, рано чи пізно починають замислюватися про спортивні добавки до свого звичайного раціону. Для кожної людини, в залежності від його цілей, необхідно індивідуально підбирати засоби, потрібні саме йому.

Сумнівно, що спортсмену, набирає м’язову масу, потрібні речовини, що сприяють схудненню. А пухкенькою жінці, посилено потіючою на біговій доріжці і мріє скинути ще хоч 100 грам, навряд чи знадобиться протеїн, що допомагає зростанню м’язів. Додаткових спортивних речовин існує величезна безліч, нижче ми розглянемо основні з них.

Найпопулярнішими добавками серед людей, які відвідують тренажерні зали, є ті, які потрібні для росту м’язів. В першу чергу, таким є протеїн. Він, по своїй суті, є нічим іншим, як звичайним білком, просто в дуже концентрованої формі.

Буває декількох видів: сироватковий, казеїновий, соєвий, молочний і яєчний. Найкращим є гідролізат сироваткового протеїну. Коштує він дорожче інших видів, але містить максимальну кількість білка в процентному співвідношенні.

До того ж він містить мінімум добавок (а відповідно і меншу кількість вуглеводів) і проходить високу ступінь очищення. Тим, для кого вирішальне значення має м’язова маса, краще не економити в цьому плані.

Існує протеїн і для схуднення. Краще всього для цієї мети послужать казеїновий і соєвий білки. Перший забезпечує тривале відчуття ситості, оскільки його обсяг сильно збільшується при попаданні в шлунок. Другий же містить низьку кількість калорій, а також допомагає прискорити обмін речовин.

Якщо ж необхідно схуднути як можна швидше, то краще додатково використовувати спеціальні добавки – так звані термодженікі, від англ. Thermogenic Fat Burners. Звичайно, при цьому обов’язково потрібно займатися спортом, піддавати себе фізичним навантаженням.

Також необхідно дотримуватися помірності в харчуванні, а ще краще дотримуватися будь-якої дієти для спалювання жиру. Перед вживанням термоджеников краще проконсультуватися з лікарем. Варто утриматися від них тим, у кого є проблеми з серцем, судинами, шлунково-кишковим трактом, щитовидною залозою. Категорично протипоказаний препарат при грудному вигодовуванні і вагітності.

Дивіться також  Ентеросгель для схуднення: як правильно приймати

Звичайно, навіть абсолютно здоровим людям не варто зловживати цими добавками, так як деякі речовини в їх складі можуть викликати стійке звикання. Особливо це актуально для дівчат, які часто йдуть на невиправдані ризики заради бажання володіти красивим тілом легко і без клопоту.

Людям, які ведуть дуже активний спосіб життя, або в період інтенсивних тренувань, необхідно додатково подбати про свій організм. Так, крім прийому білка, що охороняє м’язову тканину від руйнувань, потрібно приймати вітамінно-мінеральні комплекси, амінокислоти.

Не зайвими будуть кошти для зв’язок і суглобів, які допоможуть поліпшити еластичність перших і зміцнити другі.

Це особливо актуально для людей, у яких в минулому вже були якісь травми, розтягнення, вивихи і т. д. Максимально ефективними можна вважати препарати, у складі яких є будь-яка з наведених нижче речовин: хондроїтин сульфат, глюкозаміну сульфат, колаген, вітамін D, кальцій. Бажано, щоб останні дві речовини були в складі одночасно один з одним.

Запам’ятайте: перш, ніж почати приймати які-небудь спортивні добавки, обов’язково зважте всі «за» і «проти». Тверезо оцініть, чи дійсно вам це необхідно, і лише потім біжіть (або не біжіть) в магазин за заповітної баночкою.

Відео по темі статті