Спортивні добавки для схуднення, для росту м’язів, для спалювання жиру

Спортивні добавки для схуднення, для росту м’язів, для спалювання жиру

Люди, які активно займаються спортом, рано чи пізно починають замислюватися про спортивні добавки до свого звичайного раціону. Для кожної людини, в залежності від його цілей, необхідно індивідуально підбирати засоби, потрібні саме йому.

Сумнівно, що спортсмену, набирає м’язову масу, потрібні речовини, що сприяють схудненню. А пухкенькою жінці, посилено потіючою на біговій доріжці і мріє скинути ще хоч 100 грам, навряд чи знадобиться протеїн, що допомагає зростанню м’язів. Додаткових спортивних речовин існує величезна безліч, нижче ми розглянемо основні з них.

Найпопулярнішими добавками серед людей, які відвідують тренажерні зали, є ті, які потрібні для росту м’язів. В першу чергу, таким є протеїн. Він, по своїй суті, є нічим іншим, як звичайним білком, просто в дуже концентрованої формі.

Буває декількох видів: сироватковий, казеїновий, соєвий, молочний і яєчний. Найкращим є гідролізат сироваткового протеїну. Коштує він дорожче інших видів, але містить максимальну кількість білка в процентному співвідношенні.

До того ж він містить мінімум добавок (а відповідно і меншу кількість вуглеводів) і проходить високу ступінь очищення. Тим, для кого вирішальне значення має м’язова маса, краще не економити в цьому плані.

Існує протеїн і для схуднення. Краще всього для цієї мети послужать казеїновий і соєвий білки. Перший забезпечує тривале відчуття ситості, оскільки його обсяг сильно збільшується при попаданні в шлунок. Другий же містить низьку кількість калорій, а також допомагає прискорити обмін речовин.

Якщо ж необхідно схуднути як можна швидше, то краще додатково використовувати спеціальні добавки – так звані термодженікі, від англ. Thermogenic Fat Burners. Звичайно, при цьому обов’язково потрібно займатися спортом, піддавати себе фізичним навантаженням.

Також необхідно дотримуватися помірності в харчуванні, а ще краще дотримуватися будь-якої дієти для спалювання жиру. Перед вживанням термоджеников краще проконсультуватися з лікарем. Варто утриматися від них тим, у кого є проблеми з серцем, судинами, шлунково-кишковим трактом, щитовидною залозою. Категорично протипоказаний препарат при грудному вигодовуванні і вагітності.

Звичайно, навіть абсолютно здоровим людям не варто зловживати цими добавками, так як деякі речовини в їх складі можуть викликати стійке звикання. Особливо це актуально для дівчат, які часто йдуть на невиправдані ризики заради бажання володіти красивим тілом легко і без клопоту.

Людям, які ведуть дуже активний спосіб життя, або в період інтенсивних тренувань, необхідно додатково подбати про свій організм. Так, крім прийому білка, що охороняє м’язову тканину від руйнувань, потрібно приймати вітамінно-мінеральні комплекси, амінокислоти.

Не зайвими будуть кошти для зв’язок і суглобів, які допоможуть поліпшити еластичність перших і зміцнити другі.

Це особливо актуально для людей, у яких в минулому вже були якісь травми, розтягнення, вивихи і т. д. Максимально ефективними можна вважати препарати, у складі яких є будь-яка з наведених нижче речовин: хондроїтин сульфат, глюкозаміну сульфат, колаген, вітамін D, кальцій. Бажано, щоб останні дві речовини були в складі одночасно один з одним.

Запам’ятайте: перш, ніж почати приймати які-небудь спортивні добавки, обов’язково зважте всі «за» і «проти». Тверезо оцініть, чи дійсно вам це необхідно, і лише потім біжіть (або не біжіть) в магазин за заповітної баночкою.

Відео по темі статті

Дивіться також: